Kuzey Teve

Macron: Devrim yapmak için önce diploma al

Macron: Devrim yapmak için önce diploma al
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
139 views
19 Haziran 2018 - 13:18
Spread the love

 


Nazilere karşı Fransız direnişinin 2. Dünya Savaşı’nda idam edilen üyeleri için düzenlenen anma töreninde Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile bir lise öğrencisi arasında ilginç bir diyalog yaşandı. 

Macron gençlerle tokalaştığı sırada bir lise öğrencisi önce Enternasyonal marşını mırıldandı ardından da “N’aber Manu?” diye seslendi. Gencin bu sözleri üzerine uyarıda bulunan Macron, “Hayır, hayır, sen şu anda resmi bir törendesin. Böyle davranamazsın. Bir budala gibi davranabilirsin ancak bugün ‘Marseillaise’ ve ‘Partizanlar Şarkısı’nı söylüyoruz. Bana Cumhurbaşkanı ya da efendim diyeceksin, anladın mı?” dedi. 

“DEVRİM YAPMAK İÇİN ÖNCE DİPLOMA AL”

Liseli genç, Macron’un sözlerini sessizce dinlerken, Macron selamlaşmaya devam etti. Ancak kısa süre sonra döndü ve uyarılarını sürdürdü. Fransa Cumhurbaşkanı “İşleri doğru şekilde yapmalısın. Bir gün bir devrim başlatmak istesen bile önce bir diploma almalı ve ekmeğini eline almayı öğrenmelisin, tamam mı? Ondan sonra diğerlerine öğütler verebilirsin” dedi.

Macron söz konusu görüntüleri kendi Twitter hesabından da yayımladı. Fransa Cumhurbaşkanı paylaşımında “18 Haziran’da özellikle de özgürlük yoldaşlarının önünde saygı gösterilmesi gerekir” notunu düştü. 

Söz konusu olay, Macron’un ‘zenginlerin başkanı’ olmakla suçlandığı bir dönemde meydana geldi. Macron geçen hafta, Fransızların sosyal güvenlik için ‘çılgınca’ harcama yaptığını söylemişti. (DIŞ HABERLER SERVİSİ) 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN