Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

LOKUMCUNUN DOSTLARI VE HOPA HALKINI DURUŞMAYA ÇAĞRIYORUZ

LOKUMCUNUN DOSTLARI VE HOPA HALKINI DURUŞMAYA ÇAĞRIYORUZ
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
170 views
02 Ocak 2021 - 18:52
Spread the love

24 Aralık Perşembe günü saat 10:00’da Hopa 2.Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek olan Metin Lokumcu’ davası öncesi Lokumcu’nun ailesi ve Lokumcu’nun  dostları arasında davaya katılıp katılmama konusunda iki ayri görüş ortaya çıktı.

Dava öncesi “Metin Lokuımcu ailesi ve dostları” imzasıyla Metin Lokumcu’ nun oğlu Ulaş Lokumcu tarafından paylaşıldığı öğrenilen açıklamada 24 Aralık tarihinde Hopa’da yapılacak olan Lokumcu duruşmasına katılmama çağrısı yapılmıştı.

Bu çağrıdan hemen sonra Hopa Demoktratik güçleri  ortak bir açıklama yparak 24 Aralık tarihinde Hopa’da yapılacak olan Lokumcu’nun duruşmasına tüm dostları ve sevenlerinin katılması çağrısı yapıldı. 

LOKUM’CUNUN OĞLU ULAŞ LOKUMCU DURUŞMAYA KATILMAM ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Sosyal medya üzerinden ‘Metin Lokumcu Ailesi ve Dostları’ imzası ile yapılan açıklamada “Bizler, hak aramayı Metin hocadan öğrenenler olarak; tüm dostlarımızı çağrımıza kulak vermeye ve 24 Aralık duruşmasına katılmamaya davet ediyoruz” denildi.

“KATİLLERİN YARGILANACAĞI HOPA ADLİYESİNDE OLACAĞIZ”

Bu çağrının hemen ardından Hopa Demokrasi güçleri duruşma günü Hopa adliyesinde olacaklarına dair ortak bir çağrıda bulundu.


Metin Lokumcu davasına çağırımızdır, denilen açıklamadı ; 

“2011 31 Mayıs’ında, derelerine, doğasına sahip çıkan Hopa halkına yapılan polis saldırısında kaybettiğimiz Metin Lokumcu’nun katillerinin yargılanacağı duruşmaya Hopa Halkını ve Metin Hocanın dostlarını çağırıyoruz. 

31 Mayıs Günü çayda kota ve kontenjan uygulamaları kaldırılsın, su haktır satılamaz diyen Hopa halkına iktidarın kolluk kuvvetleri tarafından orantısız bir şekilde   saldırı gerçekleşti. 

24 ARALIKTA HOPA ADLİYESİNDE OLACAĞIZ

Bu saldırı sonucunda Metin Lokumcu hocamızı kaybettik. Yüzlerce gözaltı onlarca tutuklama oldu.9 yıldır verdiğimiz adalet arayışı mücadelemiz sonucunda Metin Lokumcu’nun katillerinin yargılanacağı dava açıldı. Hopalılar olarak davanın tarafı ve takipçisiyiz Bizler altta imzası olan kurumlar olarak Metin Lokumcu için    24 Aralık Perşembe günü saat 10:00’da Hopa 2.Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek duruşma da Hopa adliyesinde olacağız.”

Çağrıcılar;

HALKEVLERİ

SOL PARTİ

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ

EĞİTİM-SEN HOPA TEMSİLCİLİĞİ

SES ARTVİN İL TEMSİLCİLİĞİ
İNSAN HAKLARI DERNEĞİ (İHD)
ÇAĞDAŞ GAZETECİLER DERNEĞİ (ÇGD) RİZEŞUBESİ

DEKAP(Derelerin Kardeşliği Platformu)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN