Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Lise müdürü böyle buyurdu: Şerefsizler, soytarılar

Lise müdürü böyle buyurdu: Şerefsizler, soytarılar
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
174 views
02 Ocak 2021 - 22:31
Spread the love

 CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nin Müdürü Necati Yener’in okulda düzenleyeceği sucuk partisine katılmayacağını öğrendiği öğrencilere hakaret yağdırdığını söyledi. Konuyu Meclis gündemine taşıyan Yarkadaş, müdürün görevden alınmasını ve derhal tedaviye gönderilmesini istedi.

“Okulları tarikat ve cemaatlere teslim eden AKP iktidarının gücü, Cağaloğlu Anadolu Lise Müdürü Necati Yener’e yetmiyor. Müdür, sınıflara girip öğrencileri açıkça tehdit ediyor” diyen Yarkadaş, verdiği soru önergesinde yaşananları şöyle anlattı: “Proje Okul kapsamındaki Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nin Müdürü Necati Yener, uygulamaları yüzünden Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet edildi. Okulda yaşananları biz de MEB’e aktarmış ve müdürden kaynaklanan sorunların çözülmesini istemiştik. Bakanlık, şikayetlerin artması sonucu üç gün önce okula müfettiş yolladı. Müfettişlerin incelemesi yarın bitiyor. Ancak ne ilginç ki; müfettişler okulda çalışma yürütürken, Müdür Necati Yener ise hiçbir şey yokmuş gibi davranıyor. Cuma günü okulda bir sucuk partisi düzenlemeye hazırlanıyor. Bir grup öğrenci ise müdürü protesto etmek için partiye katılmayacağını söylüyor. Müdür Necati Yener bunu duyunca, sınıfa giriyor ve hakaretler yağdırıyor.”

ÖNCE TELEFONLARI TOPLADI, SONRA HAKARET ETTİ

Yarkadaş, Necati Yener’in, cuma günü düzenlenecek olan sucuk partisine katılmayacağını söyleyen öğrencilerin sınıfına girerek yaptıklarını ise şu sözlerle anlattı: “Okul müdürü sınıfa hışımla girdikten sonra cep telefonlarını topluyor. Ardından ise ‘Bu kıçı kırık soruşturmaya güvenip bana bir şey olacağını mı sandınız? Soytarılar, şerefsizler. Sizden bunların hesabını soracağım’ diye bağırıyor. Şoka uğrayan öğrenciler, bunun üzerine ailelerini haberdar ediyor. Aileler hemen okula geliyor. Şu an okulda tam bir kaos var. Bu müdürün görevden alınması ve derhal tedaviye gönderilmesi gerekiyor.”

‘BURANIN ALLAH’I BENİM’

Müdür Necati Yener’in öğrencilere daha önce de hakaret ettiğini belirten Yarkadaş, “Baskılar katlanılmaz boyuta ulaşınca, aileler durumu anlatan 65 sayfalık bir rapor hazırladılar. Bu raporu bana da getirdiler. MEB İsmet Yılmaz’a da sundular” diye konuştu. Raporda yer alan ifadelerin korkutucu olduğunu belirten Yarkadaş, “Okul Müdürü Necati Yener, ‘Buranın Allah’ı benim. Yönetmelik – mönetmelik tanımam. Gidin bildiğiniz yere şikayet edin’ diyor. Buna yüzlerce öğrenci şahit… Okul müdürünün görevden alınması ve tedaviye gönderilmesi gerekiyor.”

AİLELER SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Olayın ardından öğrenci velileri bugün okulun önünde toplanarak müdüre tepki gösterdi. Aileler suç duyurusunda bulunmak üzere Çağlayan Adliyesi’ne gidecek.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -