Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

KYK’da porsiyon küçüldü, AK Partili Erdoğan ‘peygamberimiz de mideyi boş bırakırdı’ dedi

KYK’da porsiyon küçüldü, AK Partili Erdoğan ‘peygamberimiz de mideyi boş bırakırdı’ dedi
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
202 views
15 Ekim 2021 - 10:58
Spread the love

AK Parti Konya eski milletvekili Hüsniye Erdoğan KYK yurdunda yemek porsiyonlarının küçülmesiyle ilgili soruya “Peygamber efendimiz de mideyi boş bırakın der” cevabını verdi.

KONYA – 25. ve 26. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Hüsniye Erdoğan Konya’nın yerel televizyon kanalı Kanal42’de yayınlanan “Sümen Altı” programında KYK yurdundaki yemek porsiyonlarının küçülmesi ile ilgili “Porsiyonların küçültülmesinde ise peygamber efendimiz ‘midenin 3’te 1’ine sıvı, 3’te 1’ne yiyecek, 3’te 1’ini ise boş bırakın’ diyor” dedi.

‘İSRAF EDİLMEMESİ İÇİN PORSİYONLAR KÜÇÜLTÜLMÜŞ OLABİLİR’

Programda KYK yurdundaki yemek porsiyonlarının küçülmesi gündeme geldi. Erdoğan konuyla ilgili “Öğrencilerimiz anne ve babalarından ayrı olunca duygusal takıldıklarını düşünüyorum. Gençler bizim geleceğimiz. Porsiyonların küçültülmesinde ise peygamber efendimiz ‘midenin 3’te 1’ine sıvı, 3’te 1’ine yiyecek, 3’te 1’ini ise boş bırakın’ diyor. Biz sofraya oturunca sıcağı soğuğu, çorbası yemeği, salatasını yiyoruz. Ben KYK yurdunda nasıl yemek verildiğini de biliyorum. İsraf edilmemesi için porsiyonlar küçültülmüş olabilir, bundan emin değilim. Doymuyorlarsa tekrar yemek isteyebilirler. Ben de yatılı da kaldım bunu biliyorum” diye konuştu.

‘SEN DE O KADAR SIKIŞTIRMA’

Programda öğrencilerin doymadıkları takdirde ikinci kez yemek almak istediklerinde ücret ödemek zorunda kaldıkları belirtildi. Bunun üzerine Erdoğan da, “Oraları çok ayrıntılı bilmiyorum” diyerek sunucuya “sen de sıkıştırma o kadar” cevabını verdi. Erdoğan ayrıca “Yurt ücretleri 220 lira ile 290 lira arasında. Devlet ise eskiden öğrenciye 45 lira veriyordu şimdi 650 lira veriyor. Eskiden yemek parası olarak ayda 11 lira veriyormuş şu anda 570 lira veriyor. Yüzde 6 bin artmış, el insaf” ifadelerini kullandı.

Ülke ekonomisine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Hüsniye Erdoğan, akaryakıt, doğal gaz ve elektrik fiyatlarına gelen zammı ise az buldu. Erdoğan, “Türkiye’de o kadar pahalı bir benzin yok. Muhalefet çok yükleniyor. Vatandaşa bir şey demiyorum ama onların dertlerine derman olacak yine biziz, yine AK Parti, yine Cumhurbaşkanımız önderliğinde yürüyen hak yolunun yolcuları. Geçen yıl doğal gazın birim fiyatı 1.99’du, şu anda 2.33. Doğal gaza zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir. Doğal gaz ve elektrik zammını muhalefetin şişirdiğini düşünüyorum. Zam yapılmıyor değil, yapılmak zorunda. Girdi neyse, bir miktar yansıması olacak” dedi.

‘BATARSAK HEPİMİZ BATACAĞIZ’

Fahiş gıda artışına ilişkin ise marketleri suçlayan Hüsniye Erdoğan, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Ben de alışveriş yaparken hakikaten fiyatlarda bir haftanın öbür haftaya uymadığını görüyorum ve üzülüyorum. Her hafta her şeye zam gelir mi? Marketçilerin hepsini suçlamanın bir anlamı yok ama eğer bu noktada fırsatçılık yapanlar varsa da onları da buradan uyarmak istiyorum hem de merhamete gelmelerini istiyorum. Bunu kendimize yapmayalım. Acısını kendileri de çekecek. Öbür taraftan pandeminin getirdiği zorluklar, bindirmeler, fiyat artışları var. O da bir gerçek ama bir makul olan var bir de makul olmayan var. Her hafta pirincin, bulgurun fiyatı değişir mi yani? Bu aziz millete haksızlık ediyorlar. Bu geminin içinde hepimiz varız. Batarsak hepimiz batacağız yani.” (DUVAR)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -