Kuzey Teve

Kürtçe söyleyen müzisyenlerle düğün sahibi tutuklandı

Kürtçe söyleyen müzisyenlerle düğün sahibi tutuklandı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
32 views
03 Ocak 2021 - 12:22
Spread the love

 Güngören’de bir düğünde Kürtçe şarkı söyleyen iki şarkıcı ile düğün sahibi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklandı.

İstanbul Güngören’de bir düğün salonunda Kürtçe şarkı söyledikleri için gözaltına alınan şarkıcılar İhsan Acet ve İnayet Şarkıç ile düğün sahibi Hikmet Akyol, çıkarıldıkları sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. 18 Şubat Pazar günü düğün salonunda gözaltına alınan 3 kişi çıkarıldıkları mahkemede “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklandı.

Düğünde bağlama çalan İhsan Acet’e emniyet sorgusunda çaldığı müziklere dair sorular soruldu. Emniyet sorgusunda 3 kişiye sosyal medya sayfalarında yapmış oldukları Afrin paylaşımları da suçlama konusu yapıldı. 
 
‘KUVVETLİ SUÇ ŞÜPHESİ VAR’
 
Hakimlik kararında, “kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunduğu, üzerlerine atılı suç için kanunda öngörülen ceza miktarı göz önünde bulundurulduğunda şüphelilerin kaçma şüphesi bulunduğu, aynı nedenle adli kontrol tedbirlerinin yeterli olmayacağı” ifadelerine yer verdi. (

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -