Kuzey Teve

KÜFÜRBAZ CENGİZ İFADE VERDİ

KÜFÜRBAZ CENGİZ İFADE VERDİ
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
128 views
12 Şubat 2014 - 16:07
Spread the love

 KÜFÜRBAZ CENGİZ İFADE VERDİ

“Bu milletin A….na koyacağız” dediği iddia edilen Mehmet Cengiz sonunda  ifade verdi.25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında şüpheliler arasında ismi geçen işadamı Mehmet Cengiz ifade verdi.

Gençağa Karafazlı

İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Cengiz İnşaat’ın sahibi Mehmet Cengiz’in ifadesi alındı. Şüpheliler arasında ismi geçen Cengiz, yaklaşık bir saatlik ifadenin ardından adliyeden ayrıldı.

Savcı Muammer Akkaş tarafından başlatılan yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında 25 Aralık’ta operasyon talimatı verilmişti41 kişi arasında Mehmet Cengiz’in ismi de yer almıştı.  . Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da şüpheli olduğu dosya ile ilgili gözaltı talimatı ve arama kararları emniyet tarafından uygulanmamıştı. Savcı Akkaş, önce dosyadan alındı daha sonra HSYK tarafından Tekirdağ’a tayin edilmişti. Dosyada görevlendirilen yeni savcılar da davetiye yöntemiyle şüphelileri ifadeye çağırmıştı.

İstanbul TMK 10’la yetkili Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen ve kamu oyunda “İkinci yolsuzluk” soruşturması olarak bilinen soruşturma kapsamında, 3’üncü Havalimanı’nın konsorsiyum ortaklarından Cengiz İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in ifadesi alındı.

“BU MİLLETİN A..NA KOYACAĞIZ”

Yolsuzluk soruşturması kapsamında mahkeme kararıyla dinlenen telefon dinlemeleri internete düşmüştü.. Bunlarda biri de kamuoyunda büyük tepki çeken Kolin İnşaat’ın sahibi Celal Koloğlu ve Cengiz İnşaat’ın sahibi Mehmet Cengiz arasındaki telefon görüşmeleriydi.

Haramzadeler adlı twitter adresinde yayınlanan tepelerdeki iddialara göre Sabah ve Atv’nin satışı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım tarafından yürütülüyor. Ancak Başbakan Erdoğan’ın Sabah-atv satışı için işadamlarından komisyon istediği iddiası üzerine devreye giren Koloğlu ile Cengiz arasındaki konuşmalarda eski Bakan Binali Yıldırım’dan yardım isteyecekleri belirtiliyor.

Konuşmada, iki işadamı arasında geçen ‘Bu milletin a…na koyacağız’ ifadesi ise satışın gerçekleşmesinden sonra rakip firmalara karşı yapılacak yayınlarla ilgili olduğu belirtiliyor. Bu tapilerin yayınlanması sonrası ilk tepki Cemaate yakınlığıyla bilinen gazeteci Nazlı Ilıcaktan gelmişti.

 AKP iktidarı süresince aldığı ihaleler ile öne çıkan İşadamı Mehmet Cengiz’e ait olduğu iddia edilen konuşmalarda, Cengiz’in vatandaşlara yönelik hoş olmayan ve küfür içeren  “bu milletin a….na koyacağız” cümleler kullanması üzerine Ilıcak ‘Hem ihaleleri kapıyorsun hem millete neden küfrediyorsun’  diyerek tepki göstermişti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -