Kuzey Teve

Kolombiya ile ELN yeniden masaya oturacak

Kolombiya ile ELN yeniden masaya oturacak
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
157 views
07 Mayıs 2018 - 8:32
Spread the love

  Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) temsilcilerinin bir araya gelen  Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos toplantı öncesinde yaptığı açıklamada hükümetin gelecek hafta Küba’da Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) ile barış görüşmelerine görüşmelerine yeniden başlayacağını açıkladı. 

Kolombiya hükümeti ve ELN arasında Ekvador’da yürütülen barış görüşmeleri Devlet Başkanı Lenin Moreno’nun talimatıyla durdurulmuş, bu ülke barış görüşmelerinin garantörlüğünden de çekilmişti.

FARC ÖZÜR DİLEDİ
Bu arada Devlet Başkanlığı, FARC’la yapılan ve İspanya’nın eski Başbakanı Felipe Gonzales ile Uruguay’ın eski Devlet Başkanı Jose Mujica’nın da katıldığı toplantıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, toplantıda, barış anlaşmasındaki ilerlemelerin ele alındığı ve bu sürecin devam ettiği vurgulandı.

Ayrıca eski FARC’ın ve yeni siyasi parti Toplumun Alternatif Devrimci Gücünün (FARC) lideri Rodrigo Londono’nun, 2003 yılında Antioquia yönetim bölgesi Valisi Guillermo Gaviria’nın öldürülmesinden dolayı özür dilediği aktarıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN