Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Kobani saldırısına dair sorular Meclis gündeminde

Kobani saldırısına dair sorular Meclis gündeminde
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
211 views
26 Haziran 2015 - 10:37
Spread the love

 Ayhan Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinin gerekçesinde iki saldırının Murşitpınar Sınır Kapısı’nda meydana geldiğini belirtti.

Önergede,”Saldırılarda 100’ün üzerinde insanın yaşamını yitirdiği, 200’ün üzerinde de yaralının olduğu resmi makamlarca açıklanmış bulunmaktadır. Tüm bu saldırıların DAİŞ çeteleri tarafından Türkiye sınırı kullanılarak gerçekleştirildiği iddiaları var. Yetkililerin önceden bu saldırılardan haberdar olduğu ve bu saldırılara göz yumduğu başka bir iddia konusudur” ifadeleri kullanıldı.

Ayhan, Başbakan Davtuoğlu’na şu soruları sordu:

‘Cerablus tarafından olmuş açıklamasının kaynağı nedir?’

* Anadolu Ajansı, sabah 04.30’daki canlı bomba saldırısının görüntülerine nasıl ulaşmıştır? Görüntüler Anadolu Ajansı’nın muhabirlerince mi çekilmiştir? Yoksa güvelik kamerasıyla çekilen görüntüler midir?

* Şayet görüntüler ajansın muhabirlerince çekilmişse sabah 04.30’da ajans muhabirlerinin sınırda bulunmasını nasıl izah edersiniz?

* Urfa Valiliği’nin, sızma Cerablus tarafından olmuş açıklamasının kaynağı nedir? Bu bilgiye saldırıdan önce mi yoksa sonra mı ulaşılmıştır?

* Saldırı öncesi böyle bir saldırının gerçekleşeceğine dair devlet makamlarının elinde herhangi bir istihbaratı bilgi bulunmakta mıydı? Şayet var ise bu bilgiyi yetkili merciler ilgili devlet kurumlarıyla paylaşmış mıdır?

* Gerçekleşen saldırı sonrası güvenlik güçlerince yakalanan DAİŞ çeteleri var mıdır? Sayıları kaçtır? Bunlara dair ne gibi hukuki işlem yapılmıştır?

* Bu saldırıların tekrarının yaşanmaması için sınırda ne gibi güvenlik tedbirleri almayı planlamaktasınız? Buna dair ilgili bakanlıklara talimatınız olmuş mudur?

* DAİŞ çetelerinin Kobani’deki sivil halka dönük bu insanlık dışı saldırılara karşı hükümetinizin tutumu ne olacaktır?

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN