Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Koalisyon Sözcüsü: Türk askeri Mınbiçe girmeyecek

Koalisyon Sözcüsü: Türk askeri Mınbiçe girmeyecek
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
162 views
20 Haziran 2018 - 8:25
Spread the love

 IŞİD’le Mücadelede Koalisyon Güçleri Sözcüsü Albay Sean Ryan, Türk askerlerinin Mınbiç’e girmeyeceğini açıkladı.

Pentogon muhabirlerinin sorularını Irak’ın başkenti Bağdat’tan video konferans aracılığı ile yanıtlayan Albay Ryan, kentin kontrolünün Mınbiç Askeri Güçleri’nin kontrolünde olacağını, Türk askerlerinin ise Mınbiç’in dışında kalacağını söyledi.

Ryan, ABD’nin bölgedeki asker sayısında ve askeri operasyonlarında bir değişiklik olmadığını da belirtti.

“BİZE SÖYLENEN MINBİÇ’İN İÇİNE GİRİLMEYECEĞİ ŞEKLİNDE”

Ryan bir gazetecinin, “ABD ve Türkiye arasında Türk güçlerinin Mınbiç’e girmeyecekleri yönünde bir tür anlaşma var mı?” sorusu üzerine, bu anlaşmanın daha yeni koordine edildiğini, sürecin henüz başlangıç aşamalarında olduklarını, daha tüm ayrıntıların karara bağlanmadığını, askeri taktiklerin ileride konuşulacağını söyledi.

Sözcü, “Henüz bu konudaki nihai karar hakkında bilgim yok ama bize söylenen, Mınbiç’in içine girmeyecekleri şeklinde” ifadesini kullandı.

“ORTADA BİR TAKVİM YOK”

“Türkiye ve ABD ordusu arasında ortak devriyelerin başlaması için bir takvim öngörüyor musunuz? sorusu üzerine, bu sürecin sahadaki koşullara bağlı ilerleyeceğine ve ortada bir takvimin bulunmadığına işaret eden Ryan, ana amacın Suriye Demokratik Güçleri’nin yardımıyla bu bölgelerde IŞİD’i yok ederek Mınbiç’in barış ve istikrarını korumak olduğunu vurguladı.

“TÜRK ASKERİ MINBİÇ’İN DIŞINDA OLACAK”

Ryan, bir gazetecinin, “Mınbiç konusunda iki gün öncesine göre ne fark var?” sorusu üzerine, “Bir fark (var) elbette (o da) Türk askerlerinin Menbiç’in dışında olacak olması. Bu açıklama yapıldı çünkü fazlasıyla siyasi hassasiyet var. Biz de şeffaf olmak istiyoruz” diye konuştu.

Albay Ryan’ın Mınbiç’e ilişkin yanıtlarını twitter üzerinden duyuran Amerika’nın Sesi programcılarından gazeteci Mutlu Çiviroğlu ise, twitinde şu bilgileri verdi:

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN