Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Kırbayır’ın Kürt Yönü..

Kırbayır’ın Kürt Yönü..
Fakir Yılmaz( [email protected] )
215 views
11 Ekim 2021 - 15:38
Spread the love

Kırbayır’ın Kürt Yönü..

Bu ülkede, ‘Kürt Sorunu var mı, yok mu, kiminle, nerede konuşulup, tartışılmalı?’ diye yeniden gündemdeyken ben yıllar önce ele aldığım ama hala güncelliğini koruyan ve cevabını alamadığım, ‘Kırbayır’ın Kürt Yönü..’ başlıklı yazımı birazda güncelleyerek yeniden yayınlamak istedim, belki bu kez cevap bulur umuduyla..
Bilemiyorum ama sanırım sizin de dikkatinizi çekmiştir, 12 Eylül cuntasının darbesi ardında gözaltına alınıp, bir daha geri verilmeyen onca insanın arasında bulunan Cemil Kırbayır adına ve anısına düzenlenen etkinliklerde önemli bir ayrıntının hep saklandığını, hep kaçırıldığını, hep gizlendiğini..
Ve yine mutlaka sizin de dikkatinizi çekmiştir, Kırbayır’ı 103 yaşına kadar araya araya hayata göz yuman Berfo Ana’nın oğlu Kırbayır gibi Kürt yönünün hep gizlendiği, hep saklandığı..
En önemlisi ise bugün Kırbayır’ın üzerinde siyaset yapanların Befo Ana’yı bugünkü AK Parti Genel Başkanı/Cumhurbaşkanı, dünkü AK Parti Genel Başkanı/Başbakana götürürlerken Askerlik fotoğrafıyla, solcuların etkinliklerine götürürlerken gerilla giyimli fotoğrafını eline sıkıştırdıklarını..
Ve Cemil Kırbayır’ın Kürt yönünü hep sakladıklarını..
Neden acaba?
Yoksa Cemil Kırbayır, kayıp çocuğunu aramakla ömrünün büyük bölümünü adeta işkence ile geçiren rahmetli Ardahan/Göleli Kürt köylü Berfo Ana Kürt değil miydi?..
Yoksa birileri gibi birileri de üzerinde şov, siyaset ve rant hesapları yaptıkları onca devrimci gibi Kırbayır ve Berfo ana adını kendi gizli emellerine kalkan mı yaptılar?
Bilmem ama benim dikkatimi hep bu durum ve mahkemesinin sonucu hep çekmiş ve ne oldu acaba içinde ülkeyi tazminata mahkûm etmek için açılan o davanın sonucu hakkında niye bilgi verilmez kamuoyuna diye..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -