Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

KESK’Lİ KADINLAR “SİYASAL İKTİDAR KADIN ÇOCUK DÜŞMANI POLİTİKALARINA DEVAM EDİYOR”

KESK’Lİ KADINLAR “SİYASAL İKTİDAR KADIN ÇOCUK DÜŞMANI POLİTİKALARINA DEVAM EDİYOR”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
237 views
24 Kasım 2021 - 19:40
Spread the love

KESK’Lİ KADINLAR “ÖZGÜRLÜK MÜCADELEMİZDEN VAZGEÇMİYORUZ, İSYANIMIZI BÜYÜTÜYORUZ”

KESK Samsun şubeler platformu emekçi kadınlar, dünyanın dört yanında eşitsizliğe, yoksulluğa, savaş ve şiddete karşı alanlarda olacaklarını duyurdu.

Gençağa Karafazlı –

Samsun- Eşitlik ve özgürlük mücadelesinden vaz geçmeyeceklerini açıklayan KESK Samsun şubeler platformu emekçi kadınlar bugün yaptığı yazılı açıklamada, erkek egemen kapitalizme karşı isyanlarını meydanlara taşıyacaklarını, kadın dayanışmasının sınırları aşan gücüyle buluşmak için alanlarda olacakları çağrısı yaptı.

“SİYASAL İKTİDAR PANDEMİYİ FIRSATA DÖNÜŞTÜRDÜ”

KESK, Samsun Platformu Emekçi kadınlar adına açıklama yapan Yapı Yol Sen Samsun Şube Kadın Sekreteri KESK Dönem sözcüsü Uğurcan ALBAK, siyasal iktidarın kadına yönelik şiddeti önlemek ve kadın kazanımlarını geliştirmek yerine, kadın düşmanı politikaların sürdürdüğünü ifade ederek şunları söyledi;

“Siyasal İktidar, pandemiyi fırsat bilerek kadın kimliğine dönük saldırılarını arttırırken bir taraftan tekçi, gerici ve cinsiyetçi temelde oluşturmayı tasarladığı toplumsal düzenin inşası için kadın kazanımlarını zayıflatmayı temel almaktadır.”

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ FESHİ SONRASI KADIN KATİLLERİ ÇOĞALDI”

İstanbul Sözleşmesi’nin bir gece yarısı feshinden sonra kadınları akıl almaz yöntemlerle katledildiğine dikkat çeken Albak ; Eril yargı erkekleri korurken, kadına yönelik şiddette, LGBTİ+ lara yönelik nefret cinayetlerinde ve çocuk istismarında cezasızlık uygulanmaya devam edildiğini kaydetti..

Kadınların varlığını yok sayana bir siyasal yapı ile karşı karşıya olduklarını kaydeden Uğurcan ALBAK, kadını aşağı görmek, toplumsallığını yerle bir etmek için her türlü yasağı din kisvesi altında hayata geçirmeye çalışan iktidar; sürekli olarak kadın kazanımlarına saldırmaya, kadın emeği ve yaşamı üzerinde denetim kuramaya çalıştığını söyledi.

“SİYASAL İKTİDAR KADIN ÇOCUK DÜŞMANI POLİTİKALARI DEVAM EDİYOR”

Yaşadıkları kentte 9 kadının erkekler tarafından katledildiğini ifade eden KESK, Samsun Platformu Emekçi kadınlar Dönem sözcüsü Uğurcan ALBAK açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Her gün katlanarak artan kadın katliamı karşısında yapılan (sözde) önlemlerin yetersizdir. Yaşadığımız kente bile 9 kadın arkadaşımız erkekler tarafından hayattan koparıldı. Tüm kadın ve çocuk cinayetleri iktidarın çocuğun yararını ve kadının güvenliğini gözetmeyen kadın ve çocuk düşmanı uygulamalara devam etmesinin bir sonucudur” dedi.

“KADINA YÖNELİK ŞİDDET POLİTİKTİR”

KESK’li kadınlar olarak ayrım yapmadan tüm kadınların yanında olmaya ve hep birlikte bu ataerkil sisteme karşı mücadelelerini sürdüreceklerini ifade eden Albak açıklamasını şu sözlerle noktaladı;

“Yılmadan ve bıkmadan yıllardır söylediğimizi buradan bir kez daha haykırıyoruz;” kadına yönelik şiddet münferit değil, politiktir” ve bu şiddeti önlemenin en iyi yolu da kadın mücadelesinden geçer. Biz kadınlar bugün çok daha güçlü ve çok daha örgütlü olarak hayatlarımıza ve haklarımıza sahip çıkıyor ve en yüksek sesimizle isyanımızı haykırıyoruz. Her türlü krizi fırsata çevirmenin hesabını yapanlara karşı sesimizi yükseltmek hesap sormak, Fetvalarıyla ne giyeceğimizi, nasıl yaşayacağımızı, erkeğe biat ve itaat etmemizi dayatarak bize sınır çizenlere karşı, “İstanbul Sözleşmesinin fesih kararına karşı İşsizliğe, yoksulluğa,  gericiliğe, tacize, tecavüze, kadın katliamlarına karşı, savaşa karşı barışı savunmak için eşitlik, özgürlük, adalet, bariş, mücadelemizden asla vazgeçmiyoruz isyandayız”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -