Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Kentleri Mutlaka Kadınlar Mutlu Kılar

Kentleri Mutlaka Kadınlar Mutlu Kılar
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
176 views
02 Ocak 2021 - 19:25
Spread the love
Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Çalıştayı İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Az sayıda kanının katıldığı çalıştaya Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Soba, Rize Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu, Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu’da katıldı.Çalıştayın açılış konuşmasını Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz yaptı.

Ardından söz alan Hanife Yazıcı, ilk olarak katılımın azlığından şikayet ederek, kent yaşantısında kadının iş gücüne yeterli oranda katılamamasına dikkat çekti. Yazıcı konuşmasında, “İstihdam alanında kadın sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir unsunu olarak da kabul edilmektedir. Köyden kente yoğun göçün olduğu bir kentte yaşıyoruz. Köyde iş gücü içerisinde görünen kadın kente geldiğinde; yeterli eğitim, bilgi ve beceriye sahip olmadığı için kent iş gücü alanına girememektedir. İş gücü dışında kalarak zamanını genellikle evinde geçirmektedir.

Her anlamda sağlıklı bir kent düşüncesinin hayata geçirilmesinde kadınlar halen fazla sorumluluk alamamaktadır. Bu günümüzün büyük sorunlarından bir tanesidir. Kentleri mutlaka kadınlar mutlu kılar” dedi. Ardından Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu Kocaeli’deki çalışmaları hakkında bir sunum yaptı. Kadınların ilgi göstermediği çalıştaya bazı erkeklerin katılımı dikkat çekti

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -