Kuzey Teve

Kent Konseyi Başkanı Yazıcı Şehir hastanesi kavşağına dikkat çekti”Şehir Hastanesinin Ovit Yolu gibi yarım kalan yatırım haline dönecek”

Kent Konseyi Başkanı Yazıcı Şehir hastanesi kavşağına dikkat çekti”Şehir Hastanesinin Ovit Yolu gibi yarım kalan yatırım haline dönecek”
161 views
03 Kasım 2023 - 10:57
Spread the love

Rize Kent Konseyi Başkanı Murat Yazıcı Hamidiye Mahallesinde yapılan şehir hastanesi inşaatının alt yapı ve bağlantı yollarının yapılmadan inşaatının yapılması mantığa aykırı olduğunu söyledi.

Rize kent Konseyi Başkanı Murat Yazıcı Hamidiye mahallesinde deniz dolgusu üzerinde yapımı devam eden Şehir Hastanesi alt yapısı ve bağlantı yollarının tamamlanmadan yapılmasının uzun süreçli sorunlar yaratacağını, Şehir Hastanesinin Ovit Yolu gibi yarım kalan yatırım haline döneceğini söyledi.

Yapılan mevcut kavşak çalışmasının o kapasiteyi kaldıramayacağını kaydeden Yazıcı “Bağlantı yolları yapılmadan orada hastanenin yapılması mantığa aykırıdır. Hastane gibi bir yapının üstelikte dolgu üzerine yapılan bir yapının öncelikle elektrik, su, doğalgaz ve yol bağlantılarının tamamlanması, ondan sonra inşaat temelinin atılması mantıklı olandır. işleri planlarken o alandaki alt yapının temellerinin muhattabı olan bir kaç kurumun bir arada olması lazım. Çünkü her bir alt yapı farklı Bakanlıklara ait. Bu Bakanlıklar arasında entegre olmadan hastane yaparsanız sonra yıllarca bunları çözmeye çalışırsınız. Orada ki yolun yapılması için belki de kamulaştırma yapılıp hastane yolu yapılacak. Kamulaştırma 5 yıl kadar sürerse hastaneye deniz yoluyla mı gideceğiz. Diyelim ki iktidar değişti. O zaman eyvah ne yapacağız mı diyeceğiz. “şeklinde konuştu.

Hastanenin yerinin maliyet, ulaşım ve lokasyon olarak yanlış belirlendiğini kaydeden Yazıcı  “Hepsinden önce hastanenin yeri zaten birileri tarafından ısmarlama olarak belirlenmiş gibi görünüyor. Sanki o alan olsun diye bilinçli kamuoyu oluşturulmuş, ve bazı medya kuruluşlarına  oranın uygun olduğuna ilişkin haberler ürettirilmiş” dedi.

HABER ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU –

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -