Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

KEMALPAŞA HALKI ÖĞRETMEN KOVAN KAYMAKAMA SESLENDİ“HERKES HADDİNİ BİLECEK ÖĞRETMENİMİZİN YANINDAYIZ”

KEMALPAŞA HALKI ÖĞRETMEN KOVAN KAYMAKAMA SESLENDİ“HERKES HADDİNİ BİLECEK ÖĞRETMENİMİZİN YANINDAYIZ”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
222 views
01 Ekim 2021 - 13:07
Spread the love

Kemalpaşa halkı sınıfta öğretmeni kovduğu iddia edilen kaymakamı protesto etti

“HERKES HADDİNİ BİLECEK ÖĞRETMENİMİZİN YANINDAYIZ”

Gençağa Karafazlı- Artvin

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde çok programlı Anadolu Lisesin ziyaret ettiği sırada kendisine “hoş geldiniz” diyen sınıf öğretmenini kovduğu iddia edilen Kemalpaşa ilçe Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın’ı Kemalpaşa halkı bugün protesto etti.

Kemalpaşa Cumhuriyet meydanında bugün bir araya gelen onlarca Kemalpaşalı vatandaş “Herkes haddini bilecek, öğretmenimizin yanındayız” diyerek Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın’ı protesto etti.

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde okul ziyaretlerinde bulunan ilçe kaymakamı M. Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine “hoş geldin” diyen ve elini uzatan öğretmene “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyerek öğretmeni sınıftan çıkardı. Artvin Valisi Yılmaz Doruk inceleme başlattıklarını açıkladı. Kemalpaşa Eğitim-Sen Temsilciliği yaşananlara tepkisini “Kimse unutmasın, kapıkulu değil öğretmeniz” diyerek tepki göstermişti.

Kemalpaşa Cumhuriyet meydanına toplanan vatandaşlar adına bir açıklama yapan CHP ilçe başkanı Taner çakır, kaymakamın kovduğu kişinin bir öğretmen olduğunu unuttuğunu ifade ederek şunları söyledi;

“Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık kaymakam, ‘Sen kimsin ücretli misin?’ diyerek hem tehditvari konuşmuştur, ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur. Kaymakamın öğretmene yönelik hakaretine karşı “Öğretmenimizin yanındayız. Bize had bildirmeye değil, hizmet etmeye gelin. Kemalpaşa’da dersliklerde ortalama 50’ye yakın öğrenci okuyor. Bunu çözümünü üretmek için buraya gelin” dedi.

“HERKEZ HADDİNİ BİLECEK”

Kaymakamı protesto etmek için Kemalpaşa Cumhuriyet Meydanı’nda toplananlar, Fakir Baykurt’un ” Öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez, öğretmen el açmaz, öğretmen ders verir! ” sözlerinin yer aldığı “Herkes haddini bilecek” pankartı açtı.

Kemalpaşa halkının gerçekleştirdiği eylemde Halkevleri Kemalpaşa Şubesi Başkanı Olcay Muti, “Bu memleket Metin Lokumcu’nun memleketidir. Bu memleket Fakir Baykurt’un memleketidir. Bu memleket öğretmen Ender Karagöz’ün memleketidir. Bu memleket emeğine, suyuna, çayına sahip çıkanların memleketidir. Bu memleket kimsenin öğretmenlere, kamu emekçilerine, Kemalpaşalılara had bildireceği bir memleket değildir” diyerek öğretmenlerine destek verdiklerini açıkladı.

“Kemalpaşalılara ve öğretmenlerine had bildirmeye çalışanlara şunu söylüyoruz” diyen Muti , “ Bize had bildirecek kimse yok. Biz öğretmenlerimizin yanındayız. Emekçilerin yanındayız. Bize hizmet için buraya gelin, had bildirmek için değil. Pandemi döneminde eğitimde yaşadığımız sorunları çözmek için buraya gelin”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -