Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Kaymakam Öğretmeni kovdu vali soruşturma başlattı

Kaymakam Öğretmeni kovdu vali soruşturma başlattı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
204 views
30 Eylül 2021 - 18:33
Spread the love

Kemalpaşa Kaymakamı Faruk Saygın’ın Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyaret sırasında bir öğretmeni sınıftan kovduğu iddia edildi.

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde okul ziyaretlerinde bulunan ilçe kaymakamı M. Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine “hoşgeldin” diyen ve elini uzatan öğretmene “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyerek öğretmeni sınıftan çıkardı. Artvin Valisi Yılmaz Doruk inceleme başlattıklarını açıkladı.

Kemalpaşa Eğitim-Sen Temsilciliği yaşananlara tepkisini “Kimse unutmasın, kapıkulu
değil öğretmeniz” diyerek tepki gösterdi.

Açıklamada, “Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık kaymakam, ‘Sen kimsin ücretli misin?’ diyerek hem tehditvari konuşmuştur, ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur.” denildi.

Öğretmenlik mesleğine sahip çıkacaklarını belirten Eğitim Sen Temsilciliği, “Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız” dedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Artvin’de, Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın’ın okul ziyareti sırasında bir öğretmeni sınıftan kovmasına ilişkin inceleme başlatıldığı bildirildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kemalpaşa Kaymakamı, öğrencilerle sohbet ettiği sırada sınıfa sonradan giren ve daha sonra sınıf öğretmeni olduğu anlaşılan kişinin elini uzatarak tokalaşma isteğini, pandemi kuralları gereği eli göğsünde selamlaşarak karşılamış, öğretmen olduğu sonradan anlaşılan kişinin ısrarı neticesinde kaymakamımızla öğretmenimiz arasında bizleri de üzen, istenmeyen bir diyalog meydana gelmiştir. Bu diyaloğa üzüldüğünü dile getiren kaymakamımıza tembihat yapılmış, konuyla ilgili inceleme hemen başlatılmıştır.”

İlçe kaymakamının Öğretmene yönelik bu tepkisi sonrası Cuma günü (yarın) Kemalpaşa halkı ve STK bir basın açıklaması yaparak olayı kınayacağı öğrenildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -