Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Katliamın planlayıcısı Gürcistanda öldürüldü

Katliamın planlayıcısı Gürcistanda öldürüldü
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
162 views
23 Kasım 2017 - 8:12
Spread the love

HABER MERKEZİ- Gürcistan’da 17 saat süren terör operasyonunda öldürülen 3 Çeçen uyrukludan birinin, İstanbul Atatürk Havalimanı saldırısının planlayıcısı olduğu belirtilen Ahmet Recepoviç Çatayev olduğu iddia edildi.

TİFLİS’TE BİR APARTMAN DAİRESİ

Habertürk’ün haberine göre, Gürcü emniyeti, IŞİD üyelerinin başkent Tiflis’in İsani bölgesindeki Gabriel Salos Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanda olduğunu tespit etti.

Daire önceki gece çembere alındı.

Sabaha karşı düzenlenen operasyona, evdeki şahısların da silahla karşılık verdiği belirtildi. Çıkan çatışma, 17 saat sürdü.

Operasyonda, 3 kişi töldürüldü, 1 kişi ise sağ ele geçirildi. Çatışmada öldürülen 3 kişinin, Çeçen uyruklu oldukları açıklandı.

Öldürülen Çeçenler’den birinin, Atatürk Havalimanı saldırısını organize etmekle suçlanan ‘Tek Kol’ lakaplı Çeçen terörist Ahmet Recepoviç Çatayev olduğu iddia edildi.

Türkiye’den kaçak olarak Gürcistan’a geçtiği öne sürülen Çatayev ve adamlarının, Çeçen uyruklu Aslanpek Cebrailov adına kayıtlı daireye yerleştiği öğrenildi.

ŞİŞHANİ İLE BİRLİKTE HAREKET EDİYOR

Sağ ele geçirilen kişinin ise daire sahibi olduğu iddia ediliyor. Çatayev, 2012’den beri IŞİD liderlerinden Ömer Şişani ile birlikte hareket ediyor. 

42 KİŞİ ÖLDÜ, 238 KİŞİ YARALANDI

29 Haziran 2016’da İstanbul Atatürk Havalimanı’nda terör saldırısı düzenlenmişti.  IŞİD mensubu olduğu öğrenilen 3 kişi Dış Hatlar Terminali’nde çevreye ateş açmış, ardından da üzerlerindeki bombaları patlatması sonucu meydana gelen saldırıda 42 kişi hayatını kaybederken, 238 kişi yaralandı. Saldırının ardından  konuya ilişkin haberlere ise yayın yasağı getirilmiş, bir günlük yas ilan edilmişti. 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN