Kuzey Teve

Karayalçın Rizede Partililerle Buluştu

Karayalçın Rizede Partililerle Buluştu
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
200 views
28 Şubat 2014 - 14:02
Spread the love

 Eski Başbakan Yardımcısı Murat Karayalçın “ Adaylarınıza sahip çıkın, kimseden korkmayın ve çok çalışın” dedi.

CHP İl Teşktilatı Tek Gıda İş Sendikası salonunda yaptığı toplantıda sandıklara sahip çıkılmasını istedi.

30 Mart Yerel seçimleri öncesi CHP Rize il Teşkilatı Tek Gıda İş Sendikası salonunda yaptığı toplantıya Eski Başbakan Yardımcılarından Murat Karayalçın da katıldı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı toplantıya CHP Belediye Başkan adaylarının yanı sıra eski ANAP Milletvekillerinden Ahmet Kabil de katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan il Başkanı Mehmet Aslankaya  5 Mart tarihinde genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu”nun Rize meydanında olacağını belirterek” 30 Mart yerel seçimlerine bir aylık bir süre var bu süre içinde çok iyi çalışmamız gerek, sizden 3 şey istiyorum. Korkmayın, Çok çalışın ve Sandıklara iyi sahip çıkın, daha önce AKP sandık hırsızlığı yaptığını biliyoruz. Bu kez buna izin vermeyin, Bekaroğlu notere gidip Hasan Karal i bekleyeceğine seçimde yaptığı harcamaların hesabını versin, Bekaroğlu daha önce yanına yanaştırmadığı SP il başkanını şimdi yanına aldı. Bekaroğlu”nun Numan Kurtuluş tan ayrı düşeceğini sanmıyorum. Bekaroğlu da AKP nin yan çalmasıdır” dedi.

Aslankaya “ Atatürk severleri bu zihniyete oy vermemeye davet ediyorum” dedi.

CHP Rize Belediye Başkan Adayı Mine Orhon ise Belediyecilik ile ilgili ilk dersi Murat Karayalçın dan aldığını belirterek”  Ben siyaset yoluna yeni çıktım, Buraya gelen tüm adaylar hizmet yarışı için geldi, kimsenin aleyhine konuşmayacağım. Birilerini küçülterek kendim yücelmem, ben yapacağımız hizmetlerle yücelmek isterim. Göç veren bir şehrin göçünü durdurmamız gerek. Bu kenti birlikte yönetmeye talibim, Rize zordur diyorlar benim için zor olan başarılmalıdır” dedi.


Kutuları Kılıçdaroğlu na bıraktım

Eski Başbakan yardımcılarından Murat Karayalçın ise konuşmasında Türkiye de özel seçimlerden birinin Rize de olacağını belirterek “ Rize”yi inşa edecek olan adaylar CHP adaylarıdır. Rize de iki bayan belediye başkan adayımız var. Bunlara ve tüm ilçelere sahip çıkmamız gerek. Rize”nin en güzel ablası CHP den olacak. Belediyecilikte 3 ünsur var, Saydamlık, Katılımcılık ve Hesap verebilmektir. Arsın de biz dev pankart gördüm ve pankart da “ Arsın Deniz ile buluşacak” deniyor, birden kendimi Kayseri de zannettim. İşte bu yazıların hesabı birilerine sorulmalı” dedi.

Karayalçın konuşmasında “ Kurduğumuz yapı saydam olmalı, içi gözükmeli ve hesap verebilmelisiniz, onun içinde ne var kimsenin aklından geçmemeli, sonra kutular ortaya çıkar, ben bu kutular hakkında konuşmak istemiyorum. 5 Mart ta genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu kutulardan bahsedecek” dedi.

CHP liler kalabalık bir şekilde daha sonra Tek Gıda İş Sendikasından Merkez ilçe binasına kadar yaklaşık 500 metrelik bir mesafeyi yürüdükten sonra dağıldılar.PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -