Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Karafazlı: Hukuksal süreç başlatacağım!

Karafazlı: Hukuksal süreç başlatacağım!
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
178 views
15 Eylül 2015 - 15:23
Spread the love

 Rize Emniyet Müdürlüğü’nün kafe etrafında almış olduğu güvenlik önlemleri nedeniyle saldırılar engellendi. Olası bir olaya karşılık polis 24 saat kafe etrafında güvenlik önlemi almaya başladı.

‘Ne olursa olsun adaylığımı geri çekmeyeceğim’ ve yaşanan olaylar karşısında ‘susmak olmaz’ diyen Selda Karafazlı “Ben Rize’den HDP adayı oldum linç kampanyasıyla karşı karşıya kaldım. Şimdi yeniden aday olmak için İstanbul ilinden aday adaylık başvurusu yaptım. İstanbul’u tercih etmemin nedeni bu ilde Karadeniz insanının çok olması ve pratik anlamda Karadeniz’den mücadele eden ve onların sorunlarını mecliste sahip çıkacak birisinin olması. İstanbul ilinden başvurmamın bölgedeki bir grup ırkçı tarafından yine hazmedilmediğini gördüm” dedi.

Karafazlı kendisine yönelik linç kampanyası başlatıldığını da sözlerine ekleyerek “Hemen aleyhimde linç kampanyaları başlatıldı. Asker ve polislerin yaşamlarını yitirmesi sonrası yapılan eylemlerin ölümlere tepki değil ‘yeni ölümleri nasıl yaratırız’a dönüştüğünü görüyoruz” dedi.

Tehdit aldıkalrını ve hukuksal süreç başlatacağını dile getiren Karafazlı “Her gün iş yerimizi yakıp yıkma emirleri ve çağrıları var. Bu çağrıları yapanların MHP ve ülkücüler olduğunu sanmıyorum. Bunlar başka güçler tarafından organize ediliyorlar. Her gün şehir içi minibüslerini kimlerin sokağa çıkartarak sözde terörü lanetlediğini ancak terör estirenlerin kimler olduğunu devletin yetkilileri herhalde biliyordur. işletmemizin önü polis kordonuyla koruma altında birçok ınsan işletmeye korkudan gelemiyor. Burada kazancımızın PKK’ya gittiği propogandası yapılıyor ve ınsanları korkutuyorlar. Herkes tedirgin. Garsonlarımız tehdit ediliyor, iş bırakıyor, ailece işletmecilik yapmak zorunda kalıyoruz. Umarım barış havası kısa sürede tüm ülkede yaygınlaşır toplum nefes alır. Halk korku ve endişe içerisinde. Rize’yi birileri ısrarla kaşıyor ve bunu da benim üzerimden yapıyorlar. Her ne olursa olsun ben adaylığımı geri çekmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -