Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

KADINLAR İÇİN KÜLTÜR EVİ AÇILIŞINDA KADINLAR YOK

KADINLAR İÇİN KÜLTÜR EVİ AÇILIŞINDA KADINLAR YOK
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
238 views
10 Eylül 2021 - 11:36
Spread the love

KADINLAR İÇİN KÜLTÜR EVİ AÇILIŞINDA KADINLAR YOK

İlçe kadınlarını iş sahibi yapmak için İlçe milli eğitim müdürlüğü ve STK desteğiyle yapılan kadın kültür evinin açılışında kadın yok.

kuzeyteve.com

Rize’nin Kalkandere ilçesinde kadınları iş hayatına kazandırmak için planlanan Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe kaymakamlığı, ilçe belediyesi ve STK tarafından organize edilen Kalkandere kadın kültür evi açılışının kurdelesini kadınlar değil Devletin protokolünde yer alan Erkek idareciler kesti.

Açılış kurdelesi kesildikten sonra devlet protokolünde yer alan ve bir tek kadın idareci olan Kültür ve Turizm İl Müdürü Esra Alemdaroğlu açılış sonrası kadın kültür evinin kapısında çekilen fotoğrafta yer almaması dikkat çekti.

Kalkandere kadın kültür evi açılışında İlçe Kaymakamı Kemal Sefa Gökmenoğlu, Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Kültür ve Turizm İl Müdürü Esra Alemdaroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Tiryaki’ ve bazı görevlilerle az sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Kalkandere ilçe Milli Eğitim Müdürü Davut Tiryaki ilçede ilk kez sadece kadınlara hizmet verecek olan kadın kültür evi açılmasına katkı sunmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

Kadın Kültür Evi’nin açılışı ile yıllardır hayali kurulan bir projenin hayata geçtiğini dile getiren ilçe kaymakamı Kemal Sefa Gökmenoğlu “Amacımız yöre kadınının istihdamını teşvik etmektir. Kadınların ve gençlerin olduğu yerde bizler inanıyoruz ki dinamizm vardır. Kadın Kültür Evi’nin açılmasıyla ilçemize dinamizm gelecektir”

Kadın Kültür Evi’nin usta öğretici olan Ayfer Gündoğan eğitimlere katılarak kendini geliştirecek öğrencilerin hemen iş bulma fırsatı doğacağını ifade etti.

Açılış töreni protokol üyesi erkeklerin kurdele kesmesi ardından kadınların hazırladığı pasta çörek ikramları ardından açılış sona erdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -