Kuzey Teve

kadın ve erkeklerin birlikte eğlenmesi ‘dinen uygun bulunmadığı’ gerekçesiyle yasaklandı

kadın ve erkeklerin birlikte eğlenmesi ‘dinen uygun bulunmadığı’ gerekçesiyle yasaklandı
222 views
02 Temmuz 2023 - 16:26
Spread the love
Bursa’nın Büyükorhan ilçesine bağlı bir mahallede eğlencelerde kadın ve erkeklerin bir arada eğlenmesi yasaklandı: “Eğlencelerde, erkek-kadın karışık oynanması dinimiz açısından ve gelen şikayetler üzerine uygun olmadığı görüşüne varılmıştır”

Artı Gerçek – Bursa’nın Büyükorhan ilçesine bağlı kırsal Karaağız Mahallesi’nde düğün, kına ve asker uğurlama eğlencesinde, kadın ve erkeklerin karışık oynanması ‘dinen uygun değil’ denilerek yasaklandı.

Sözcü’de yer alan habere göre; Bursa’nın Büyükorhan ilçesine bağlı köylerden olan Karaağız Mahallesi Muhtarlığı ve Karaağız Yardımlaşma Derneği, kadın ve erkeklerin bir arada eğlenmesini yasaklayan karara imza attı.

Karaağız Yardımlaşma Derneği Başkanı Hayri Sönmez’in sosyal medyadan paylaştığı kararda şöyle denildi:

“Köy düğünlerimizde, sünnet cemiyetlerimizde, davetiye kartı haricinde yazma, çorap, gömlek gibi davetiyeler yasaklanmıştır. Düğünlerimizde, kınalarımızda, sünnet cemiyetlerinde, asker eğlencelerinde, erkek-kadın karışık oynanması dinimiz açısından ve köy halkından gelen şikayetler üzerine uygun olmadığı görüşüne varılmıştır.

Kadınlarımızın, cumartesi günleri düğün sahibinin belirlediği bir saatte kadınlara özel eğlence düzenlemesi uygun görülmüştür. Köy halkının uyması önemle rica olunur. Alınan kararlar 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerlidir.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -