Kuzey Teve

İyi Parti Rize Merkez İlçe Kongresinde Zafer Er’in Oldu (VideoHaber)

İyi Parti Rize Merkez İlçe Kongresinde Zafer Er’in Oldu (VideoHaber)
933 views
04 Aralık 2022 - 17:23
Spread the love

Bugün Rize il kültür merkezi salonunda İyi Parti Rize merkez ilçe 3. Olağan kongresi gerçekleşti. Kongrede il başkanı AV. Ayşegül Özyanık’ ın desteklediği adaya İsmail Keskin ile il başkanlığına aday olduğunu açıklayan Av. Kürşat Hacısüleymanoğlu’nun desteklediği ve politik oyunlarla başkanlık görevinden uzaklaştırılan eski merkez ilçe başkanı Gönül Er yarıştı.

GENÇAĞA KARAFAZLI – EMRE KOÇ

Seçimin galibi ise daha önce yönetim kurulu üyelerinin istifası sağlanarak başkanlık görevinden düşürülen Gönül Er oldu. Bu seçim sonucuna göre geçen ay il başkanlığına aday olduğunu açıklayan Av Kürşat Hacısüleymanoğlu’nun Av. Ayşegül Özyanık karşısında il başkanlığı seçimini kazanması kesin gözüküyor.

Sabah saat 11.00 de başlayan akşam saat 17 de sona eren Kongreye CHP, DP, Gelecek, Deva parti ve Saadet Partililerle parti temsilcileri ile bazı STK yöneticiler katıldı. Kongre istiklal marşı ve 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı ardından il başkanı Av Ayşegül Özyanık kürsüye gelerek  “hepimize yaraşır şekilde, Demokratik olgunluk içerisinde kongremizi gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

İl başkanının ardından kürsüye merkez ilçe başkanlığına aday olan Gönül Er çıktı. Er  “Bir önceki kongrede görevi devraldıktan sonra bizimle mücadeleyi bırakmayan arkadaşlarımızla üye sayımızı üç katına çıkardık. Tüm köy ve mahalle temsilciliklerini tamamladık, tüm çalışmalarımıza destek olan, bizleri yalnız bırakmayan, ben değil biz diyerek; koltuk, makam, mevki derdine düşmeden geleceğimiz için, İyi Parti için sadece Türkiye için seferber olan gönül dostlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.”

Merkez ilçe başkanlığına aday olan diğer isim ise İsmail Keskin oldu. Keskin kürsüde konuşma yaptığı sıradan kürsü önünde görüntü alan basın mensuplarına Keskin’ini destekleyen bir partili müdahale ederek kürsünün önünün boşaltılmasını istedi. Basın mensupları bu duruma tepki gösterince kısa süreli yaşasan tartışmanın ardından Keskin basın mensuplarından özür dileyerek konuşmasına başladı. “Bildiğiniz üzere ülkemiz her alanda sancılı bir dönemden geçiyor. Her alanda yozlaşma, yolsuzluk ayyuka çıkmış, sistem çarkları işleyemez hale gelmiştir.” Şeklinde kısa bir konuşma yaptı.

Çarşaf liste ile gerçekleşen kongre Saat 17. 00 de oy kullanma işlemi sona ermesinin ardından oy sayımına geçildi. 349 oyun kullanıldığı seçimde İl başkanı AV. Ayşegül Özyanık’ ın desteklediği adaya İsmail Keskin 162 delegenin oyunu alırken, İl başkanlığına aday olduğunu açıklayan Av. Kürşat Hacısüleymanoğlu’nun desteklediği eski merkez ilçe başkanı Gönül Er ise 187 oy alarak seçimin galibi oldu.

“KAYBEDEN ADAY KESKİN’İN “HESAP SORACAĞIZ” SÖZLERİNİN ARDINDAN KAVGA ÇIKTI”

Seçim sonucunun açıklanmasının ardından kürsüye gelen ve seçimi kaybeden aday İsmail Keskin “Ben hiçbir göreve talip değilken, hiçbir beklentim yokken genel merkez beni buraya atadı. Bende uzun istişareler sonucu seçime kadar bu görevi kabul ettim. Ama genel seçime kadar. Ben merkez ilçede seçim yapılacağını bilmiyordum. Bilseydim bende bazıları gibi fake (sahte) üye yapardım, hem de çok fazla yapardım. Bu parti kurulduğundan beri bedel ödüyoruz, ailem bedel ödüyor, ben bedel ödüyorum maddi manevi bedel ödüyoruz. İkizdere’de kavgayı ben yapıyorum. Ama bazı arkadaşlarımız sıra arkalarında görüntü vermekten kaçınıp, ben bu partiyi okey masalarına meze edilecek hale getirttirmeyeceğim, bu bilinsin.

“AK PARTİLİLERİ, MHP UZANTILARINI ÜYE YAPMADIM, YAPMAYACAĞIZ”

Görevim olsun olmasın, benim partime leke sürecek herhangi biri olursa, makamı ne olursa olsun onun bedelini her türlü ödetirim. Ben sokakta olurken, ben çarşıda olurken masa başında oturup fotoğraf vermekle merkez ilçe başkanı olmaz. Kocalarına iş bulma yeri değildir merkez ilçe başkanlığı. Beş senedir bu partinin maddi manevi finansmanını Keskinoğlu ailesi sağlıyor. Şu ana kadar söylemedim, söylemek zorundayım. Ben kolumu değil bedenimi koydum bu işin üzerine. Ama fırıldak gibi Ak Partilileri, MHP uzantılarını üye yapmadım, yapmayacağız da. Benim partim merkeze giderken birilerinin kuyruğu hiçbir zaman olmayacaktır. Bunun bedelini sokaklarda, caddelerde görmediğim zaman benim partimin mücadelesini bunun hesabını herkesten sorarım.” Sözlerinin ardından salon bir anda karıştı.

Seçimi kaybeden aday İsmail Keskin’in taraftarları olduğu öğrenilen kişiler seçimin galibi Gönül Er,e yönelince salon karıştı. Partililer dakikalarca tekme tokat bir birilerine saldırdı. Polisin müdahale edip zor ayırmaya çalıştığı kavga sonrası polis kavga eden kişileri gözaltına aldı. Taraflar karakolda bir birilerinden şikâyetçi oldu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -