Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İYİ PARTİ İL BAŞKANINA AĞIR SÖZLER “AKP KONGRESİNE KATILMAKTAN HİÇ Mİ UTANMADINIZ NEDEN KONGREYİ TERK ETMEDİNİZ”

İYİ PARTİ İL BAŞKANINA AĞIR SÖZLER “AKP KONGRESİNE KATILMAKTAN HİÇ Mİ UTANMADINIZ NEDEN KONGREYİ TERK ETMEDİNİZ”
205 views
16 Şubat 2021 - 17:27
Spread the love

AKP’nin tartışmalı il kongresine katılan İyi Parti Rize il başkanı Özyanık’ a ağır suçlama

“AKP KONGRESİNE KATILMAKTAN HİÇ Mİ UTANMADINIZ NEDEN KONGREYİ TERK ETMEDİNİZ”

Gençağa KARAFAZLI

AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün partinsin Rize 7, olağan kongresine katılmış kongrede birde konuşma yapmıştı.
Kamuoyunda kongreye kalabalık grupların katılması pandemi kurallarına uyulmamasına yönelik yoğun eleştiriler olmuştu.

AKP il kongresine İyi Parti Rize il başkanı Av, Ayşegül Özyanık, il yöneticileriyle beraber katılmıştı.
İyi Parti ile başkanı Özyanık’ın Erdoğan’ın kürsüde konuşma yaparken gülmesine tepki göstermemesine, hatta kongre salonunu terk etmemesine İyi partili yurttaşlar sert tepki gösterdi

İyi Partili bilinen Ö,K adlı yurttaş sosyal medya Facebook hesabından yaptığı bir paylaşımda ise İyi Parti il başkanı Özyanık’a, siz Rize’de Partinizin genel başkanını temsil eden bir konumdasınız, sizin kongrenize katılmayanların kongresine gidip en arka sıralarda oturtturularak, bir de şehitlerimizin olduğu bir günde Erdoğan’ın gülerek konuşması karşısında, hiç mi yüzünüz utanmadı kongreyi neden terk etmediniz şeklinde ağır sözlerle eleştirdi, ardından Erdoğan’ın kürsüde gülerken fotoğrafıyla, İyi Parti il başkanı Özyanık’ın kongrenin arka sıralarında otururken fotoğrafını paylaşmayı da ihmal etmedi.

İşte İyi parti Rize il başkanı Özyanık’a yönelik o ağır eleştirilerin detayı;

“ Öncelikle bu yazımı yazmamın sebebi bir hakaret veya aşağılayıcı bir tutum sergilemek değil, her Türk vatandaşının sahip olduğu eleştiri hakkımı kullanmak içindir.
Siyasal iktidarın şuanda ki sahibi Ak Parti, dün(15.02.2021) Rize 7. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Lakin eleştirim tamamen bu kongrenin içerisinde bulunan ve maalesef bizi de ilgilendiren bir şahıstan dolayıdır. Eleştirilerimi şöyle sıralamam gerekirse:

“AKP İYİ PARTİ KONGRESİNE GENÇLİK KOLLARI UYESİNİ GÖNDERDİ SİZİ AŞAĞILADI”
İYİ Parti Rize İl Kongremizi 05.07.2020 tarihinde gerçekleştirmiştik. Yapılan bu kongremize çoğu partinin İl Başkanı veya üst düzeyi gelmişti. Lakin söz konusu olan kongremize katılmayan veya katılmaktan imtina eden siyasal iktidar, partimizin kongresine, kendi Gençlik Kollarından bir üye göndererek aslında bir aşağılama sergilemişti. ”Gittik mi gittik” demeye çalışmıştı. Dün ise yapılan Ak Parti Kongresine, İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Özyanık, il yöneticileriyle hiçbir görüşme gerçekleştirmeden kendi başına aldığı kararla Tüzel Kişiliğini de yanına alarak bu kongreye katıldı.

“ERDOĞAN GÜLÜCÜKLER DAĞITIRKEN HİÇ Mİ UTANMADINIZ”

Gara’da 13 Şehidimiz oldu. 13 canımız, 13 vatan evladımızı toprağa verdik, yüreğimiz yanmıştı. Ama Hanımefendi söz konusu Ak Parti kongresine katıldı. Hadi katıldı, tüm Türk halkının matem gününü hiçe saydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sahneden gülücükler dağıtırken hiç mi utanmadınız? Bugün vatanımız matem yeri ama kongre sahipleri gülüyor diye hiç mi utanmadınız, üzülmediniz? Neden bu kongreyi terk etmediniz.

“SALONUN EN ARKASINDA OTURTULDUN”

Hanımefendi genç olduğu için siyaseti bilmeyebilir. Kızmayın belki de siyaseti ona öğreten akıl hocaları yanlış öğretmiştir. Bir İl Başkanı, bulunduğu ilde bağlı olduğu partinin Genel Başkanının temsilcisidir. Yapacağı her hareket, Genel Başkanıyla örtüşmelidir. Özyanık, söz konusu kongreye katılıyor. Salonda en arkaya muhtarlar ile yerleştiriliyor.

“RİZE DE GENEL BAŞKAN TEMSİLCİSİSİNİZ”

Siz, Rize’de Genel Başkanın yansımasısınız, bu misyon size ağır gelmiş olabilir. Lakin protokol bilgisini öğrenemediyseniz, Youtube’da videoları var izlendikten sonra kolayca öğrenebilirsiniz, avukatsınız sonuçta.
Ö.K nın sosyal medya hesabında yaptığı bu paylaşımlar sonrası bir çok yurttaştan olumlu destek gelmesi de dikkat çekti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -