Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İstifasını önce twitterdan sonra basın toplantısıyla açıkladı

İstifasını önce twitterdan sonra basın toplantısıyla açıkladı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
209 views
30 Aralık 2013 - 17:50
Spread the love

 Kalkan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın devlet imkanlarıyla açılış adı altında yaptığı siyasi toplantılarda, şimdiye kadar görülmedik biçimde hukuku, hukukun kurumlarını açıktan hedef aldığını iddia ederek, “Bu sadece Türkiye tarihinde değil, medeni dünyada görülmemiş bir hukuk skandalıdır” dedi.

 Kalkan, bu durumda düşünce ve eleştirilerini sosyal paylaşım sitelerinde açıkladığını belirtti. Kalkan, şöyle konuştu:

 “17 Aralık’ta başlatılan operasyonda; yolsuzluk, ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet gibi iddiaların, yargı erkinin önünü kesmek ve hukuku açıkça katletmek suretiyle örtbas edilmek istendiğine ilişkin güçlü bir izlenim edindim. Bu tavır ve davranışlara, milletvekili olmamın ötesinde bir hukukçu olarak karşı çıktım, hukuka saygıyı önerdim, ancak sonucun değişmediğini gördüm.

 Sonuç değişmediği gibi, son günlerde daha da vahim bir hal aldı. Sayın Erdoğan, devlet imkanlarıyla açılış adı altında yaptığı siyasi toplantılarda, şimdiye kadar görülmedik biçimde hukuku, hukukun kurumlarını açıktan hedef alıyor. Bu sadece Türkiye tarihinde değil, medeni dünyada görülmemiş bir hukuk skandalıdır. Bütün bu uyarılarım dikkate alınmadığı gibi, parti ve hukuk devleti ilkesini korumaya çalışan görüşlerim nedeniyle ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevkedildim. Bir yolsuzluk ve hukuksuzluk nedeniyle değil, yolsuzluklara ve hukukun katledilerek yolsuzluğun örtbas edilmesine karşı çıktığım için. Bu da benim onurumdur, gerisi teferruattır. Bu nedenle AKP tabanında son derece saygın, yurtsever ve namuslu milyonlara ve bütün yurttaşlarıma bundan sonra bağımsız milletvekili olarak hizmet edeceğimi belirterek, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden istifa ettim.”

 -“Sosyal medyada istifa ettim”

 Kalkan, “yeniden yargılama ile ilgili” soru üzerine, bu konunun, olayı başka yöne çevirmeye yönelik bir tasarruf olduğunu söyledi.

 Bir milletvekilinin partisinden nasıl ihraç edileceğinin belli olduğunu kaydeden Kalkan, “Ben İzmir’de yemek yerken televizyondan altyazı geçti, o şekilde gördüm ve hemen sosyal medyada istifa ettim” dedi.

 Kalkan, “kendinizi kullanılmış gibi hissediyor musunuz?” sorusuna, “7 yıldır milletvekilliğini yaptığım bir partiye haksızlık etmeyeyim. AK Parti ülke için çok çok önemli işler yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Sosyal medyadaki istifamda, ‘Kalkınma Partisi’nden istifa ettim’ demiştim. Partinin adalet ayağı tartışma konusu. İstifa nedenim budur. Bağımsız kalacağım ve bu eleştirilerimi söylemeye de devam edeceğim” yanıtını verdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -