Kuzey Teve

İsrailliler bağımsız Filistin devleti için sokaklara döküldü

İsrailliler bağımsız Filistin devleti için sokaklara döküldü
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
153 views
29 Mayıs 2017 - 8:28
Spread the love

Binlerce İsrailli, Filistin devletine destek ve İsrail’in işgali sona erdirmesi çağrısıyla Tel Aviv’de sokaklara döküldü

ARTIGERÇEK- İsrail’de, Filistin işgalini protesto eden ve iki devlet esasına dayalı bir çözüm talep eden binlerce kişi Tel Aviv sokaklarında protesto gösterisi düzenledi.

Protestoculer yarım asırdır devam eden İsrail’in Filistin işgalini kınadı ve bağımsız bir Filistin devletine desteklerini açıkladı.

İsrailli sivil toplum kuruluşu Peace Now tarafından organize edilen gösteride, İsrail devletinin, işgale, şiddete ve ırkçılığa bir son vermesi çağrısı da yapıldı.

Peace Now lideri Avi Buskila, Press TV’ye yaptığı açıklamada, tüm dünyanın ve İsrail nüfusunun önemli bir bölümünün işgale karşı çıktığını İsraillilere kanıtlamanın zamanının geldiğini söyledi. 

Buskila, “Artık İsraillilere, Filistinlilere ve tüm dünyaya İsrail halkının önemli bir bölümünün İsrail işgaline karşı olduğunu ve iki devletli çözümden yana olduğunu gösterme zamanı geldi” ifadelerini kullandı. 

ABBAS’IN MESAJI OKUNDU

İsrail Parlamentosundaki (Knesset) Ortak Arap Listesi Bloku Başkanı Eymen Avde de gösteride yaptığı konuşmada, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın gönderdiği selam ve barış mesajını okudu. Mesajda, “Uyum, güvenlik ve istikrar içinde yaşamanın zamanı geldi” ifadelerini kullanan Abbas, İsrail’i Filistin’i bir devlet olarak tanımaya ve işgali sona erdirmeye çağırdı. Muhalif İşçi Partisi lideri İzak Herzog da gösteriye katılarak iki devletli çözüme desteğini gösterdi. Herzog, Rabin Meydanı’nda yaptığı konuşmada Başbakan Benyamin Netanyahu’yu korku salmakla ve barışa yönelik fırsatları kaçırmakla itham etti.  

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN