Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İsrailden Erdoğana: İnsan haklarını ihlal edenler ahlak vaazı vermesin

İsrailden Erdoğana: İnsan haklarını ihlal edenler ahlak vaazı vermesin
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
162 views
09 Mayıs 2017 - 21:51
Spread the love

İsrail’den Erdoğan’a: İnsan haklarını ihlal edenler ahlak vaazı vermesin Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem, Erdoğan’ın ifadeleriyle ilgili olarak İsrail Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘hoparlörle ezan yasağı’ kararını parlamentodan geçirmeye hazırlanan İsrail’e getirdiği eleştiriye yanıt geldi: “Kendi ülkesinde insan haklarını sistematik şekilde ihlal eden biri, bölgedeki tek gerçek demokrasiye ahlak vaazı vermemeli.”  Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde dün yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

 “Kudüs semalarından ezanın susturulmasına inşallah izin vermeyeceğiz. Aleyhine alınan onca karara rağmen işgale, zulme, şiddete ve Kudüs’ü Müslümansız yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. İsrail yönetiminin mevcut uygulamalarının, eskiden Amerika’daki, yakın zamana kadar Güney Afrika’daki siyahilere uygulanan ırkçı ve ayrımcı politikalardan ne farkı var? Batı Şeria’nın dört bir tarafını zehirli bir sarmaşık gibi saran, Filistinli kardeşlerimizin hayatını zindana çeviren, ne yazık ki oradaki anlayış hangi hukukta yer bulabilir?”

DW’nin AFP’den aktardığına göre İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahşon, “Kendi ülkesinde insan haklarını sistematik şekilde ihlal eden biri, bölgedeki tek gerçek demokrasiye ahlak vaazı vermemeli” dedi. İsrail’in Yahudilerin, Müslümanların ve Hristiyanların ibadet özgürlüğünü sürekli olarak koruduğunu belirten sözcü, ‘temelsiz iftiralara’ rağmen böyle davranmaya devam edeceklerini söyledi. Şubat ayında Yasama İşleri Bakanlık Komisyonu’nda onaylanan yasa tasarısı henüz parlamentodan geçmedi.

Söz konusu tasarı, İsrail ve işgal altındaki Doğu Kudüs dahil olmak üzere bazı bölgelerde gece 23.00 ile sabah 07.00 saatleri arasında hoparlörle ezan okunmasını yasaklıyor. BÜYÜKELÇİ DIŞİŞLERİNE ÇAĞRILDI Jerusalem Post’un haberine göre, Türkiye’nin İsrail Büyükelçisi Kemal Ökem’in, Erdoğan’ın İsrail hakkındaki açıklamaları nedeniyle İsrail Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığı öğrenildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN