Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İsrail Refahın Kuzeyindeki Çadır Kenti Vurdu

İsrail Refahın Kuzeyindeki Çadır Kenti Vurdu
47 views
28 Mayıs 2024 - 14:57
Spread the love
İsrail kuvvetleri, 45 kişinin yanarak can verdiği katliama yönelik uluslararası tepkilere rağmen Refah’a yönelik saldırılarını sürdürüyor. Görgü tanıklarının açıklamalarına göre İsrail’in tankları Refah kent merkezine ulaştığını söyledi.Dünya diken üstünde: Tankla katliam... Refah kent merkezine girdi

Gazze’de yerlerinden edilen sivillerin sığınmış olduğu bir çadır kampında çıkan yangında en az 45 kişinin ölümüne neden olan saldırının ardından, İsrail Gazze’nin güneyindeki Refah kentine dün gece de hava saldırıları düzenledi ve tank ateşi açtı.

Dünya diken üstünde: Tankla katliam... Refah kent merkezine girdi - Resim : 1

REFAH’TAKİ SALDIRILAR VE CAN KAYIPLARI

Gazze’deki sağlık yetkilileri, dün gece boyunca düzenlenen saldırılarda en az 16 Filistinlinin öldüğünü açıkladı. Bölge sakinleri, savaşın başından bu yana en yoğun bombardımanın yaşandığını belirtti. Reuters’a konuşan görgü tanıkları ise İsrail tanklarının bugün Refah kent merkezine ulaştığını, tankların kent merkezindeki Al-Awda camisi yakınında görüldüğünü ve batı mahallelerine doğru ilerleyerek Refah’ın batısındaki Zurub tepesi ve çevresinde konuşlandığını kaydetti. İsrail kuvvetlerinin üç hafta önce harekâtın başlatıldığı Mısır sınır kapısına yakın bir bölgeden ilerlediği belirtildi. Pazar günü ölümcül saldırının gerçekleştiği Tel Al-Sultan bölgesi de hâlâ ağır bombardıman altında.

Dünya diken üstünde: Tankla katliam... Refah kent merkezine girdi - Resim : 2

ULUSLARARASI TEPKİLER SÜRÜYOR

Dünya liderleri, İsrail’in Pazar günü Gazze Şeridi’nin başka bölgelerindeki çatışmalardan kaçan binlerce ailenin sığındığı kampa yönelik saldırısına sert tepki gösterdi. Uluslararası Adalet Divanı (ICJ), İsrail’in Refah harekâtını durdurması yönünde bir karar aldı. Birleşmiş Milletler (BM) Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA), Mayıs ayının başından bu yana yaklaşık bir milyon kişinin İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarından kaçtığını açıkladı.

İSRAİL REFAHIN KUZEYİNDEKİ ÇADIR KENTİ VURDU

İsrail’in Refah kentinin batısındaki El-Mevasi bölgesinde yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarına düzenlediği saldırıda 21 kişi öldü.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN