Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İsmailağa’da İsrail krizi

İsmailağa’da İsrail krizi
199 views
16 Mart 2024 - 11:16
Spread the love

İsmailağa’da İsrail krizi: Cübbeli Ahmet Hoca o sözlere sert çıktı… Konu: Ticaret

İsmailağa Cemaati arasında İsrail ile ticaret kavgası yaşanıyor. Cemaatten İsmail Hünerlice, İsrail ile ticarette sorun olmadığını ifade ederken Cübbeli Ahmet ise tepki göstererek, “Yahudiye menfaat verecek bütün ilişkilerin kesilmesi ve onlarla asla ticaret yapılmaması farzdır” dedi.

İsmailağa Cemaati‘nden İsmail Hünerlice, Türkiye ile İsrail arasındaki ticaretin Gazze’de yaşanılanlara verilen tepkilere rağmen devam etmesiyle ilgili kamuoyundaki tepkilere hakkında konuştu. Hünerlice, “Türkiye’nin İsrail’e ürün göndermesine karşı olmadığını” ifade etti. Hünerlice sosyal medyada paylaştığı videosunda şunları söyledi:

“Bazılarımız diyor ki, ‘Vay efendim ülkemiz oraya niye malzeme gönderiyor?’ Ya hu tamam da burada savaş durumunda bile, İslam hukukumuz diyor ki, ‘Vatandaşın suçu yok.’ Savaş yapıyorsan 50 bin kişiyle orada 5 milyon insan var… 5 milyon insan açlıktan mı ölsün? İslam böyle bir şey yapmaz, insanları açlıktan öldürmez. Onun için ülkemizin oraya (İsrail’e) ürün göndermesine karşı değilim. Yahudi’ye silah gönderse, orada tamam… Oturulur, tartışılır”

Hünerlice’ye tepki ise yine İsmailağa Cemaati’nden geldi. Cemaat’in en popüler ismi olup ‘Cübbeli Ahmet Hoca‘ lakabıyla tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, sosyal medya platformu Twitter’dan bir paylaşımda bulundu. Cübbeli Ahmet paylaşımında Hünerlice’nin sözlerine ithafen, “Zâlim olan kâfirlerin devletlerinin düşmesi için yaşam kaynakları olan hurma ağaçlarının kesilmesine Allâh-u Te’âlâ izin vermiştir. Dolayısıyla bugün kâfirler içerisinde en büyük zâlim olan Yahûdînin düzeninin bozulması ve bir an önce Ğazze halkının kurtulması için, Yahûdîye menfaat verecek bütün ilişkilerin kesilmesi ve onlarla asla ticâret yapılmaması farzdır. Aksi takdirde Müslümanların katline ve Yahûdînin güçlenmesine yardım edenler, dünyâda belâdan, âhirette de azâbdan kurtulamazlar. Üstelik yakında yardım ettikleri Yahûdînin zulmüne kendileri de ma’rûz kalırlar” dedi.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün paylaşımı şöyle:

“Yahûdîye fayda sağlayacak en ufak bir ticârî mu’âmele, Ğazzelilerin ölümüne yardım etmektir! Yahûdînin devletinin içerisinde mâsûmların yaşıyor olması onlarla ilişkiyi kesmeye mânî gösterilemez.

Nitekim Rasûlüllâh Sallellâhu Aleyhi ve Sellem’in, Yahûdîlerin maddî güçlerini bozmak maksadıyla Hayber’deki hurmalıkları kestirmesiyle ilgili Rabbimiz: “O değerli hurma ağaçlarından hangilerini kestiyseniz yahut onları kökleri üzerinde ayakta durur bir halde bıraktıysanız, (bunların hiçbiri sizin kendi tasarrufunuzla değildir, bilakis) Allâh’ın izniyledir ve (O’nun tâ’atından çıkmış olan) o fâsıkları rezîl etsin diyedir!” (el-Haşr Sûresi: 5) buyurmuştur.

Bundan anlaşıldığı üzere; zâlim olan kâfirlerin devletlerinin düşmesi için yaşam kaynakları olan hurma ağaçlarının kesilmesine Allâh-u Te’âlâ izin vermiştir.

Dolayısıyla bugün kâfirler içerisinde en büyük zâlim olan Yahûdînin düzeninin bozulması ve bir an önce Gazze halkının kurtulması için, Yahûdîye menfaat verecek bütün ilişkilerin kesilmesi ve onlarla asla ticâret yapılmaması farzdır. Aksi takdirde Müslümanların katline ve Yahûdînin güçlenmesine yardım edenler, dünyâda belâdan, âhirette de azâbdan kurtulamazlar.

Üstelik yakında yardım ettikleri Yahûdînin zulmüne kendileri de ma’rûz kalırlar. Nitekim: “Kim bir zâlime yardım ederse Allâh(-u Te’âlâ) onu ona musallat eder.” (es-Süyûtî, Câmi’u’l-ehâdîs, rakam: 21315, 19/ 494) hadîs-i şerîfi bu hakîkati nâtıktır”

İsmailağa'da İsrail krizi: Cübbeli Ahmet Hoca o sözlere sert çıktı... Konu: Ticaret - Resim : 1

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -