Kuzey Teve

IŞİD’den Gaziantep sokaklarında ‘şehir turu’

IŞİD’den Gaziantep sokaklarında ‘şehir turu’
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
30 views
03 Ocak 2021 - 12:12
Spread the love

 

IŞİD’den Gaziantep sokaklarında ‘şehir turu’

IŞİD’in Gaziantep’in sokaklarında nasıl hareket ettiğini gösteren yeni videolar ortaya çıktı

IŞİD’in örgütlendiği Gaziantep’te bir dönem rahat hareket ettiğini gösteren yeni “deliller” ortaya çıktı. 15 Ekim 2015’te 100 kişinin öldüğü Gar patlamasına ilişkin 36 kişinin yargılandığı davanın eklerinde bir polis raporu yer aldı.


 
Söz konusu rapor, davanın sanıklarından Yakup Karaoğlu’nun bilgisayarında bulunan verilerin incelenmesi sonucu hazırlandı. Buna göre Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Karaoğlu’nun bilgisayarında IŞİD’in Gaziantep’te araçlarla yaptığı ‘şehir turuna’ ilişkin videoya ulaştı.

Karaoğlu’nun bilgisayarında ele geçirilen görüntülerde IŞİD bayraklı kişilerin, 3 motosiklet ve 11 araçla tekbirler getirerek mahalle aralarında dolaştıkları görüldü. Videoda, yolda bekleyen bazı kişilerin de tekbir işareti yaparak, gruba destek verdikleri görüldü.


 
Örgütün kendisini patladan emiri Yunus Durmaz’ın notları, Gaziantep’teki yapılanmayı gözler önüne sermişti.  IŞİD, Antep’te 150 kişiyi eğitmişti. Bu 150 kişinin çok az bir bölümü operasyonlarda gözaltına alınırken, büyük çoğunluğunun akıbeti bilinmiyor.

Kaynak: Cumhuriyet
 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -