Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İran’ın Şam Büyükelçiliği Hamaney ‘İsrail’i pişman edeceğiz’ dedi

İran’ın Şam Büyükelçiliği Hamaney ‘İsrail’i pişman edeceğiz’ dedi
36 views
02 Nisan 2024 - 16:33
Spread the love
İsrail’in Gazze’de yürüttüğü savaş 6 ayı doldururken İran’ın Şam Büyükelçiliği yerleşkesine saldırıp iki Devrim Muhafızları komutanını öldürmesinin ardından Tahran’da protesto gösterileri düzenlendi. Dini lider Hamaney, İsrail için “Pişman edeceğiz” dedi.

İsrail’in Suriye başkenti Şam’ın Mezze semtinde İran büyükelçiliği yerleşkesi içindeki konsolosluk binasına düzenlediği hava saldırısında öldürülenlerin sayısı 13’e yükselirken, Tahran misilleme tehditlerinin düzeyini ve tonunu yükseltti.

İsrail saldırısında 2’si general rütbesinde 7 İranlı “askeri danışman” ve 6 Suriye vatandaşı öldürülürken, İranlı kurbanlar arasında Devrim Muhafızları komutanlarından Muhammed Rıza Zahidi ve Muhammed Hadi Hacı Rahimi de bulunuyor.

ABD-İSRAİL BAYRAKLARI YAKILDI

İran’ın Şam Büyükelçisi Hüseyin Ekberi’nin “Biz istediğimiz zaman karşılık vereceğiz” tepkisini yeterli bulmayan İranlılar, dün gece Tahran’da İsrail ve ABD karşıtı protesto gösterileri düzenledi. Bugün dini lider ve cumhurbaşkanından da açıklama geldi.

HAMANEY: YİĞİTLERİMİZİN ELİYLE CEZALANDIRILACAK

Dini lider Ayetullah Ali Hamaney, Devrim Muhafızları komutanlarının öldürülmesiyle ilgili mesajında “İran milletinin onları kaybetmekten dolayı duyduğu acı ağırdır. Alçak rejim (İsrail), yiğitlerimizin eliyle cezalandırılacaktır. Allah’ın izniyle onları bu cinayetten ve benzerlerinden pişman edeceğiz” dedi.

REİSİ: TERÖR SUÇU VE ULUSLARARASI HUKUKUN AĞIR İHLALİ

Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi de İran’ın Şam Büyükelçiliği yerleşkesine İsrail saldırısını “terör suçu ve uluslararası hukukun ağır ihlali” olarak niteledi. “Direniş Cephesi mücahitlerinin inanç ve iradesine karşı defalarca başarısızlığa uğramasının ardından Siyonist gaspçı rejim, kendini kurtarma mücadelesinde kör suikastları gündemine aldı” değerlendirmesini yapan Reisi, “Direniş Cephesi’nin her geçen gün güçlendiğini, özgür ulusların Siyonist rejimin gayrimeşru doğasına karşı duyduğu tiksinti ve nefretin her geçen gün arttığını” dile getirdi. İran Cumhurbaşkanı “Bu korkak suç cevapsız kalmayacak” diye ekledi.

İSRAİL ASKERİ LİDERLİĞİNDEN İNTİKAM ALMA POSTERLERİ

Şam’daki saldırının ardından Tahran sokaklarına İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, İsrail Deniz Kuvvetleri Komutanı David Saar Salama, Genelkurmay Başkan Yardımcısı Amir Baram ve İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı Tomer Bar’ı hedef menzili içinde gösteren ve “İntikam alacağız” diyen posterler asıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN