Kuzey Teve

Irak’ta kuşatılan Türk birliğinden yeni haber

Irak’ta kuşatılan Türk birliğinden yeni haber
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
34 views
03 Ocak 2021 - 12:12
Spread the love

Irak’ta kuşatılan Türk birliğinden yeni haber

Irak Başbakanı Haydar İbadi’nin Başika üssünün Irak halk güçleri Haşedul Şaabi güçleri tarafından kuşatılmasına son verilmesini talep ettiği açıklandı…

Iraklı bir kaynak, Irak’a gelen Türk heyetinin, Irak Başbakanı Haydar İbadi’nin TSK güçlerinin Musul operasyonuna katılmasına karşı çıktıktan sonra Başika üssünün Irak halk güçleri Haşedul Şaabi güçleri tarafından kuşatılmasına son verilmesini talep ettiğini açıkladı.

Dün Irak Gönüllü Halk Güçleri Sözcüsü Yusuf el Kelabi İranlı Tesnim Haber Ajansına yaptığı açıklamada; Başika’daki Türk askerinin olduğu bölgenin kuşatma altına alındığını ve Türk askerinin bir girişiminde hedef alınacaklarınısöylemişti. Bağdat’taki Türk Büyükelçiliği’ne giden yollar kapatılmış ve elçilik önünde protesto gösterileri yapılmaya başlanmıştı. Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmet Cemal de yaptığı açıklamada Türk heyetiyle anlaşmaya varılamadığını açıklamıştı.

Bugün ise İran’ın yarı resmi haber ajansı Fars Haber Ajansı’nın haberine göre, Türk heyet İbadi’den uluslararası sınırlara gidecek ve TSK güçlerinin Irak’tan çıkmak üzere kullanabileceği güvenli bir koridorun açılmasını istediği ileri sürüldü.

Bağdat yönetiminin bu taleplere olumlu veya olumsuz cevap verip vermediği henüz bilinmiyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -