Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İngiliz turistlere ‘Tehlikeli Türkiyeden uzak durun uyarısı

İngiliz turistlere ‘Tehlikeli Türkiyeden uzak durun uyarısı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
225 views
11 Ekim 2015 - 11:20
Spread the love

 Ankara’daki kanlı terör saldırısının ardından İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nca yapılan seyahat uyarısını, “Britanyalı turistlere ‘tehlikeli’ Türkiye’den uzak durmaları söylendi” şeklinde yansıtan İngiliz basını, Türkiye’ye ilişkin yeni terör saldırısı olasılığını da vurguluyor.  

İngiltere’nin Pazar gazetelerinden Sunday Express, Ankara’daki saldırıyı “İki bomba en az 97 kişiyi öldürürken Britanyalı turistlere ‘tehlikeli’ Türkiye’den uzak durmaları söylendi” başlığı ile duyurduğu haberinde saldırının ardından “Britanyalı turistler, Türkiye’ye gitmenin tehlikeleri konusunda uyarıldı”dedikten sonra şöyle devam ediyor:

“Dışişleri Bakanlığı, 126 kişinin de yaralanmasına yol açan intihar saldırısının ardından ülkede muhtemelen daha çok saldırının olacağını söyledi. Sitesindeki açıklamasında ‘yüksek terör tehdidi var’ dedi.”

İngiliz  hükümeti, seyahat uyarısında çok gerekli olmadığı sürece Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Hatay, Siirt, Tunceli, Diyarbakır ve Hakkari illerine gidilmemesini isterken İstanbul’daki kamu ulaşımına “genel tehdit” konusunda da uyarıda bulundu.

Sunday Express de “terör saldırısı, Türkiye’deki yüksek güvenlik kaygıları olduğu bir dönemde ve parlamento seçimine üç hafta kala meydana geldi” diyor.

İSPANYA’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Ankara’daki  İspanya Büyükelçiliği, bu sabah yayınladığı açıklamada Ankara’da meydana gelen “trajik terör saldırısı” nedeniyle “dayanışma” içerisinde olduğunu bildirirken İspanya Milli Günü resepsiyonu dahil önümüzdeki hafta yapılması öngörülen bütün kutlama ve etkinliklerin iptal edildiğini duyurdu.

İspanya Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: 

“10 Ekim Cumartesi günü Ankara’da meydana gelen trajik terör saldırısının sonucu olarak, olayda hayatını kaybedenler, kurbanların aileleri ve Türkiye Cumhuriyeti halkı ve yetkilileri ile dayanışma içerisinde, İspanya Milli Günü münasebetiyle 12 Ekim günü Ankara’da, 15 Ekim günü ise İstanbul’da yapılması öngörülen resmi davetler de dahil olmak üzere, önümüzdeki hafta yapılması öngörülen bütün kutlama ve etkinliklerin iptal edildiğini duyurur. Büyükelçilik, Türkiye Cumhuriyeti’ne en samimi taziyelerini sunar ve yaralılara acil şifalar diler.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN