Kuzey Teve

İmama bak Şehadeti göze alamayan godoş anasının dizinin dibinden ayrılmasın

İmama bak Şehadeti göze alamayan godoş anasının dizinin dibinden ayrılmasın
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
164 views
02 Ocak 2021 - 21:59
Spread the love

 Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Delemenler Mahallesi Güzle Camii imamı Ali Metin Özyurt, sosyal medyada şehitlerle ilgili yapılan bir paylaşımın altına yazdığı yorumda asker ve polislere ağır hakaretlerde bulundu.

“ZIRLAMAYACAKSIN GODOŞ!”

İmam Özyurt ilk yorumunda “Asker veya polis olun diye kimse kafanıza silah dayamıyor. Şehadeti göze alamayan godoş anasının dizinin dibinden ayrılmasın. Bırakın ucuz ajitasyonları” ifadelerini kullandı.

Bir vatandaşın yaptığı “Kimse zorlamıyor, kimi sevdasından, kimi çaresizlikten gidiyor hocam bunu hepimiz çok iyi biliyoruz” yorumuna cevap veren Özyurt, çaresizliğin bir mazeret olmayacağını vurgulayarak “Rızk sadece askeriye ve polislikte değil. Maaşın cazibesine kapılıp asker veya polis olmayacaksın. Din, vatan, millet sevdan yoksa bu mesleği seçmeyeceksin. Para için seçtiysen de zırlamayacaksın. Devletin şehit ve gazilere gösterdiği ayrıcalığı başka devletler göstermiyor” dedi.

SAVCILIK TARAFINDAN İFADESİ ALINARAK SERBEST BIRAKILDI

İmam Özyurt’un asker ve polise yönelik yaptığı hakaret içeren paylaşımlarına birçok vatandaş sert tepki gösterdi. Alaşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Özyurt, Savcılık tarafından ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

ESKİ MİLLETVEKİLİNDEN KINAMA

Manisa eski milletvekili ve aynı zamanda asker emeklisi olan Tevfik Diker, 34 şehidin verildiği bir dönemde askere böyle bir hakareti terbiyesizce bulduğunu belirterek, imam Öztürk’ü serbest bırakan Alaşehir Savcılığı gibi, böylesine önemli bir konuda tepkisini ortaya koymayan, Diyanet’i, müftüyü, AKP, CHP, MHP Manisa milletvekillerini kınadığını söyledi.

“YASALARA GÖRE CUMHURBAŞKANINA DA HAKARETTİR”

Türkiye Cumhuriyeti askerinin aynı zamanda yasalara göre başkan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı, Genel Kurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarını içine aldığını vurgulayan Diker, “Askerimize hakaret eden imam Ali Metin Özyurt, aynı zamanda bu kişilere de hakaret etmiş olmaktadır. Böylesine aşağılayıcı hakaretlere rağmen, salıverilmesi emekli bir asker olarak beni oldukça rahatsız etti. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir mesaj atarak bilgilendirdim. Umarım en kısa zamanda gereken yapılır.” diye konuştu.

İMAM HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Manisa İl Müftü Vekili Ramazan Arba, şehit haberlerinin geldiği bir dönemde çok hassas olunması gerektiğini ifade ederek imam Ali Metin Özyurt’un paylaşımı ile ilgili soruşturma başlatıldığını ve incelemelerin devam ettiğini bildirdi.

Hülya Kılınç

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -