Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İlahiyat profesörü İslamcı yazar Öztürk bu kez İlahiyat camiasını bombaladı

İlahiyat profesörü İslamcı yazar Öztürk bu kez İlahiyat camiasını bombaladı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
139 views
02 Ocak 2021 - 22:15
Spread the love

 

AKP içindeki muhalif kanada yakın Karar gazetesi yazarı Mustafa Öztürk, bu kez İlahiyat camiasını bombaladı.

Katıldığı konferanslarda muhafazakar camiaya dönük eleştiriler yönelten, “Türkiye Cumhuriyeti cemaat cenneti olmaktan kurtarılmalı” sözü nedeniyle tarikatların ve cemaatlerin hedefi haline gelen, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve AKP içindeki muhalif kanada yakın Karar gazetesi yazarı Mustafa Öztürk, bu kez İlahiyat camiasını bombaladı.

“Akdeniz Akademi Topluluğu”nun organize ettiği “Kur’an’ı Anlama ve Yorumlamanın Dünü-Bügünü” konulu konferansında geçen hafta konuşan Mustafa Öztürk, “Bu Türkiye 100 küsur İlahiyat Fakültesi açmasına rağmen Elmalı’nın (Elmalılı Hamdi Yazır kastederek) gösterdiği ilmi hassasiyete yaraşır, bir tek tefsir eseri vermedi” dedi. İlahiyat’ta akademik kariyer yapanların amacının dekan, rektör ya da siyasete girmek olduğunu söyleyen Mustafa Öztürk, “İlahiyat camiasından hiçbir şey çıkmaz. Çok kirli bir camia” dedi.

İlahiyatta kendisi hakkında konuşanlara sert sözlerle yüklenen Mustafa Öztürk, “Dedikodu yapıyorlar. Trol Müslümanlığı. Trol Müslümanlığı üzerine tez yazılması lâzım” şeklinde konuştu. İlahiyatçılarla ilgili eleştirilerine devam eden Öztürk, “Ahlaksızlar. Karakter ve ahlâkın olmadığı yerde iman falan olmaz” ifadelerini kullandı.

Mustafa Öztürk’ün konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

NOT: Elmalılı Hamdi Yazır’a Kuran-ı Kerim’in Türkçe tercümesini, Mustafa Kemal Atatürk yaptırmıştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -