Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İKİZDERE DE “AKŞENERE SALDIRI OLACAĞINI KAYMAKAM ÖNCEDEN BİLİYORDU TEDBİR ALMADI”

İKİZDERE DE “AKŞENERE SALDIRI OLACAĞINI KAYMAKAM ÖNCEDEN BİLİYORDU TEDBİR ALMADI”
265 views
21 Mayıs 2021 - 21:30
Spread the love

İyi Parti Genel başkanı Meral Akşener’e yönelik saldırıların arka planındaki detayları bir bir ortaya çıkıyor.
“AKŞENERE SALDIRI OLACAĞINI KAYMAKAM ÖNCEDEN BİLİYORDU TEDBİR ALMADI”
GENÇAĞA karafazlı –
Özel Haber-
İkizdere’de Eskencidere vadisinde Cengiz inşaatın yapacağı taş ocağına karşı günlerdir direnen yurttaşları önceki gün ziyaret edip destek veren İyi Parti Genel başkanı Meral Akşener’e yönelik provokatif saldırıların yankıları devam ederken, İyi Parti İkizdere ilçe başkanı Ali Ayçin olaylarla ilgili yeni bir tartışma başlatacak şok bir iddiada bulundu.
Başkan Ayçın, saldırı olaylarının olacağını ilçe kaymakamının önceden bildiğini Kaymak beyin ise tedbir almadığını iddia etti.

Rize nabız ve kuzeytvnet haberin imtiyaz sahibi Gazeteci Gençağa karafazlı ’ya özel açıklamalarda bulunan İkizdere İyi Parti ilçe başkanı şok iddialarda bulundu.
Dilekçemin ardından kaymakam beyle görüştüm yaşanacakları anlattım diyen Başkan Ayçın’ın şok eden iddiaları şöyle;

Saldırganları tanıyor musunuz olaylar nasıl gelişti?

Ali Ayçin “Saldırganların kimler olduğu bellidir bu durumu ilçe kaymakamımıza anlattım.
Ben anlatayım. Ben bugün ne isem yarında oyum. Buraya Türkiye Cumhuriyeti’nde siyaset yapan her kim gelirse genel başkanı. Onun bir afişi bile düşse onu yerden kaldırıp yerine takarım. Ben o kültürden gelen bir insanım. Ben ilk defa siyaset yapmıyorum.
Şimdi ben kaymakam bey ile de iyi görüşen biriyim. Devletin kaymakamıdır. Rahatlıkla derdimi anlatabileceğim bir kaymakamımız vardır. Kendisini de tebrik eder başarılar dilerim her zaman.

Akşener gelmeden parti olarak ne tür tedbirler aldınız?

Benim il teşkilatım  Rize Valiliğine dilekçe vermiştir. Benim verdiğim dilekçenin aynısını Rize Valisine verilen dilekçede; Çayeli, Rize Merkez, İkizdere yazıyor.

Orada Avukat, İl başkanında var, İkizdere’nin güvenliği, asayişi, korunması, tedbirinin alınması, hepsi yazıyor onda.
Rize valiliğine verilen aynı dilekçeyi ben bir gün sonra, Rize benden bir gün önce verdi. Bir gün sonrada ben İkizdere kaymakamlığına verdim.
Kaymakamlıkta en az 1 saat oturdum konuştum. Böyle şeyler provokasyonlar olacak duyuyorum. Artı yetmedi bugün genel başkan gelecek. Tabii görüyorum ben vatandaşı. İkizdere’deki millet tanıyorum. Ben Kalkandere’ye inmedim İkizdere’de bekledim genel Başkanımı. Çünkü o arabalara yetişme şansım yok inmedim aşağıya İkizdere’de bekledim.

Kaymakama neler söylediniz?

Kaymakam beyi bizzat kendim aradım genel başkanım İkizdere’ye gelmeden 10 dk önce. Telefonda kayıtlıdır, görüştüğüm saatler dakikalar. Kaymakam beyi aradım dedim ki ‘Kaymakam Bey buraya provokasyon olacak. Ben şimdiden söylüyorum size’. Telefon kayıtlarında vardır konuşmayı kayda almadım konuşmamı da. Benim cep telefonumdan onun cep telefonunu aradım.
Kaymakam bey böyle böyle bir durum var. Ben bu olay çıkartacak olan kişilerden ikisini zaten tanıyorum AKP gençlik kollarından. Yalnız o bayanı tanımıyordum.
Kaymakama provokasyon yapacaklar dedim. Kaymakam” Biz ona bir şey yapamayız. Slogan atabilirler biz ona bir şey yapamayız. Yasal olarak bir şey yapamayız Vatandaşlar  Demokratik hakkını kullanacak ne yapabiliriz ki’ dedi. Ben dedim ki bu durumu söylemek görevim iletmek. Yani siz bilirsiniz dedim. Ne diyeyim ona daha.

Ayrıca, Kaymakamlığa verdiğim dilekçemde: Güvenliğin, asayiş ve jandarma polis teşkilatı kıtasının güvenliğin sağlanması. Hangi esnafları ziyaret edeceğimiz de sözlü olarak söyledim. Kaymakamlığın önünden başlayıp şuraya kadar dedim. Onları da sözlü olarak kendisine ilettim. Kaymakam yalan söyleyecek biri değildir, bu olanları söyler.

Olay günü neler yaşadınız?

İlk ben genel başkana çiçek sunarken A Haber muhabiriyle girdi içeriye. Orada kameraları twittir dan net görürsünüz, girişi, gelişi. O esnada o tahrik eden kadın geldi biz ona engel olamadık bayandı diye kimse müdahale de etmedi.

Orda mı başladı provokasyon?

Aşağıya vadide mücadele eden insanların olduğu yer de o provokatörlerden birkaç kişi, onlar provokatörlüğü aşağıda da yapacaklardı Jandarma gerçekten sağ olsun güzel tedbir aldı onlarda bu durumu gördüler ve bu işe girişemediler. Aşağıda yapacaktılar. Orada o önlemi görünce geldiler yukarıda yaptılar.

Provokatörler belli dediniz kim bunlar?

İki tanesi AKP gençlik kollarından, çok yakından tanıdığım bir esnaf. Kendisine iş bile yaptırmıştım. Oda geldi geldi ben genel başkanımın yanındaydım, hatta ben bir ara dışarı çıktım yapmayın etmeyin dedim. O genel başkanıma küfrediyor, yukarıda esnafla görüşürken. Kavga edilen yer vardı ya, orada Erzurum il başkanına yumruk salladılar tamda hatırlamıyorum. O yapmayın etmeyin diyor. İki üç defada ikaz ediyor. Yakışmıyor size. Buna rağmen bağırıyorlar, organize edilmişler.
Bu kadar bu iş ayağa düştüyse, bu son çırpınışlardır. Samimi olarak söylüyorum ben 6 defa gitmiş 7 defa gelmiş bir siyasetçinin yanından geliyorum.

Başka kimler vardı tanıdığınız?

H..Y AKP belediye meclis üyesi kendisi zaten A Habere diyeceğini demiş. Biz orada Cumhurbaşkanına, Tayyip Beye en ufak bir siyasi partiye en ufak bir kelime söylenmemiştir. Bütün videoları i baştan sona izleyebilirsiniz.

Akşener gelmeden kaymakamla başka konu görüştünüz mü?

Pankartları da söylüyorum, ben iyi niyete iyi niyet derim. Valilik açıklama yapmış çıkamaz, basın açıklaması yapamaz vatandaşlara taş ocağının olduğu yerde. Ben kaymakam beye gittim dedim. 10-15 kişi oluruz fazla bir kalabalığı içeri sokmayacağız dedim. O müsaade etti Allah için bana. Dedi ki ben kaymakam beye odasında be iki tane pankart açacağım, yanımda da Metin Gür vardı benim ilçe yönetim kurulu üyesi. Dedim iki pankart açacağız bir sorun yaşamayayım. Kaymakam dedi ki ‘bir vali bey ile görüşeyim’ dedi, görüştü. Ben pankartlarımı astım, pankartlarıma hiçbir engel olunmadı.

Genel başkan yarımcımı getirdim Ridos otele bıraktım gece. Oradan aşağı dönüşte bir baktım ki. O iki tane büyük Tayyip Beyin pankartlarını astılar. Bunu AKP teşkilatı yaptı hatta oradaki vatandaşta ben sabah gittim oraya gece gördüm onları.
Oradaki esnafta dedi bana ‘yahu ayıp olmuyor mu şimdi oradaki pankartların ne işi var’ Dedim bizim için sorun değil önemli olan siz vatandaş olarak görüyorsunuz bu hareketleri benim için önemli olan odur dedim.
Benim pankartlarımı da indirmediler onlarında pankartlarına bir şey demediler. Onlar bende önce astı ama. CHP ilçe başkanı da bunlara şahittir. O da benimle beraberdi, genel başkanı karşılarken yan yanaydık.

Sonuç olarak siz şunu söylüyorsunuz 3 gün öncesinden il ve ilçeler olarak güvenliği sağlayın, Çayeli de dahil, buna rağmen güvenlik sağlanmadı mı?

Tabi tabi hepimiz, şunu üstüne basa basa söylüyorum Polis yeterli duyarlılığı gösteremedi. Ama jandarma aşağı da on numaraydı. Onlar görevini on numara yaptı bizde insanız ufak tefek hatalar olabilir.

Saldırıya gelenler İkizdereli mi?

İki tane genç AKP gençlik kollarından. Kalabalık grup başka yerden geldi, İkizdereli değiller Metin Bey aradı yönetim kurulundan arkadaş 2 tanede MHP’li genç vardı dedi orada.
Allah için söylüyorum MHP ilçe başkanı, MHP Belediye Başkanı o gün İkizdere’de yoku. Afişleri asarken vinç lazım oldu bana aradım dönmedi ama 10 dk sonra döndü bana Allah için.  döndü bana başka bir ihtiyacın var mı dedi. Yok teşekkür ettim, afişleri astık dokunulmadı.

Olayları nasıl yorumluyorsunuz?

Olmaması gereken bir şey yakışmadı İkizdere’ye .Ben A haberi gördüm orada eyvah yandık dedim. Yine ucuz kurtulduk.
Yaşam hakkını vermiyorlar. Böyle bir şey olamaz. Türkiye Cumhuriyet T.C kimliği taşıyan herkes bu ülkenin vatandaşıdır. Yani illa aynı şekilde düşünme mecburiyetinde değilsin.
Sandığa gidersin oyunu verirsin, vermezsin. Sandıktan çıkana da saygı duyulur. Siyaset bu kadar ayağa düşmemeli. Ben AKP ile de çalışmış bir insanım seçimlerde AKP ‘de çalıştım rahmetli Ali Fuat Yıldırım vardı belediye başkanı. Ben onu seviyordum şahsi kişiliğini. Ankara İstanbul dernekleri İkizdere’de minnet eden hepsinde vardım. Ben facebook hesabımdan da kaldırmıyorum onları. Nasıl bir ötekileştirme bu?

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -