Kuzey Teve

İhanet var, bunlara karşı sert olmaya devam edeceğim

İhanet var, bunlara karşı sert olmaya devam edeceğim
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
125 views
07 Ağustos 2014 - 14:45
Spread the love

 Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 7. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’na katıldı. Erdoğan, “Ortada alçakça ihanet var. Bu ihanet karşısında susanlar varsa durumlarını gözden geçirsinler. ‘Tayyip Erdoğan sert’ diyorlar. Ben bunlar karşısında sert olmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Erdoğan, “Genel başkanlar, bakanlar, başbakanlar değişebilir. Ancak ilkeler partisi olarak partimizin politikaları asırlar boyunca devam eden yürüyüş ile şekillenmiştir. İsimler değişse de istikrar devam edecektir. Ak Parti çok köklü bir siyasi hareketti. Bizim partimiz istişarelerin partisi olmuştur. Bundan sonra partimizin yetkili organları belirlediğimiz hedefler doğrultusunda geleceği biçimlendirmeye devam edecektir. Çözüm sürecinin bizzat takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bunu nihayete erdirmek için mücadelemiz sürecek” dedi.

“Paralel yapıyla mücadele benim ya da partimin mücadelesi değil Türkiye’nin mücadelesidir. Milli güvenlik meselesidir” diyen Erdoğan, şunları söyledi; ” Paralel yapının hedefi Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bir savcı çıkıp edep dışı devlet ahlakından öte bir başbakana saygısızlık yapabiliyorsa bu ülkede yargı artık şüpheleri üzerine çekmeye başlamış demektir. Yargı kararlarıyla konuşulur. Siyaset yasama yürütmedeki varlığı ile görevi yasalar çerçevesinde yürütür. Ülkenin bağımsızlığı söz konusu olduğunda hiç kimse şantaja tehdide boyun eğmez. Benim veya başkasının olması önemli değil. Bir başbakanın yabancı devlet başkanlarıyla yaptığı konuşma neden dinlenir? Eğer dinleniyorsam uluslararası sorunu çözmemiz mümkün olabilir mi? Bunu rahatlıkla dinliyorlar, dinlemekle kalmıyorlar uluslararası servislere de aynen servis ediyorlar. Utanmadan sıkılmadan vatanseverlikten bahsediyorlar. Kendi organlarında da yayınladılar. Bakanımla kriptolu telefonla yaptığım konuşma aynen servis edildi .Bu dinlemeler casusluk faaliyeti değil de nedir? Sayın Mahmud Abbas ile yaptığım konuşmaları bunlar ne için kullanılacak. Ortada alçakça ihanet var. Bu ihanet karşısında susanlar varsa durumlarını gözden geçirsinler. “Tayyip Erdoğan sert” diyorlar. Ben bunlar karşısında sert olmaya devam edeceğim. Şantajlar kumpaslar yapılıyor. İşadamlarından haraç alınıyor. İşadamları bunu konuşmuyor, bunları konuşun. CHP, MHP düşmanımın düşmanı dostumdur diyip bu vatan hainleriyle iş görüyorlar. Dün bizi sırtımızdan hançerlediler. Yarın ellerinden imkan gelirse şimdiki yol arkadaşlarını sırtından bıçaklayacaklar. “

‘SENİ GÖZETLEYENLERİN DE BUNLAR OLDUĞUNU ANLAMIYORSAN SANA YAZIKLAR OLSUN’

Erdoğan, “CHP, MHP içinde milletvekillerini izlediler, dinlediler, kaydedip şantaj yaptılar. Sayın Baykal, seni gözetleyenlerin de bunlar olduğunu anlamıyorsan sana yazıklar olsun. Seni gözetleyeneler de bunlar. Bu ihanet çetesiyle birlikte yürümek en başta kendine ihanettir. 30 Mart’ta Pensilvanya ile işbirliği yapanlar gereken cevabı milletten aldı. 10 Ağustos’ta milletten daha ağır cevap alacaklar. Biz sizden cesur kararlı adımlar bekliyoruz. Emeğinizle alın terinizle bu vatanı büyütüyorsunuz. Paralel ihanet cephesiyle mücadelede de en ön safta yerinizi almanız gerekir. 2 yılda gerçekleştirdiğimiz reformlar ekonomiyi her türlü dalgalanmaya karşı korunaklı hale getirdi. 8 tane seçim yaşadık 9’uncuyu yaşıyoruz. Ekonomi seçimlerden etkilenmiyor. Biz seçim ekonomisi tesis etmiyoruz. Darbe girişimlerini, çete tehditlerini yaşadık ekonomi bu badireleri atlattı. Bölge krizleri yaşıyoruz ekonomi dimdik ayakta duruyor. İki gün sonra seçim var hamdolsun ekonomide sıkıntı yok. Çünkü piyasalar bize güveniyor” diye konuştu.

‘CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA SÜS EŞYASI VAZO YERLEŞTİRMİYORUZ’

Erdoğan, “Ekonomide elde ettiğimiz başarılar benim için çok önemli. Aday arkadaşlardan ‘Benim yolla, enerjiyle ilgim olmayacak’ diyenler var. Bir zahmet buyur da Anayasa’nın 104. maddesini aç oku. Cumhurbaşkanı’nın neden sorumlu olduğunu görürsün. Biz cumhurbaşkanlığı makamına süs eşyası vazo yerleştirmiyoruz. Bu ülkenin kalkınmasından tutun, birliği, bütünlüğünden sorumlu olacak, Bakanlar Kurulu’nu toplantıya çağıracak gerektiğinde. Benim ardımdan gelecek Başbakan ve ekibinin de istikrar en önemli hedeflerinden biri olacak. Türkiye’nin milli gelirini 12 yılda 3 kattan fazla artırdı” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -