Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“İDAM İNSANLIK SUÇU VE CİNAYETTİR ABD BUNDAN VAZ GEÇMELİ”

“İDAM İNSANLIK SUÇU VE CİNAYETTİR ABD BUNDAN VAZ GEÇMELİ”
228 views
05 Ocak 2021 - 15:04
Spread the love

“İDAM İNSANLIK SUÇU VE CİNAYETTİR”

Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, “ABD, Lisa Marie Montgomery’nin İdamını Uygulamamalı, Dünya’da İdam Cezasının Kaldırılmasına Önderlik Etmeli çağrısında bulundu.

Gençağa KARAFAZL –

Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, memleketi Rize’de yaptığı yazılı açıklamada, ABD’nin, 12 Ocak 2021 tarihinde idamına karar verilen kadın suçlu Lisa Montgomery’nin ve bekleyen diğer idamları uygulamamasını, Dünya’da idam cezasının kaldırılmasına önderlik etmesini beklediklerini söyledi.

“İDAM İNSANLIK SUÇU VE CİNAYETTİR”

Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer yaptığı yazılı açıklamada;

“Lisa Marie  Montgomery’nin, 2004 yılında Missouri’de hamile bir kadını boğarak öldürmesi ve karnını yararak bebeği almaya çalışması salt bir cinayet değil, canilik düzeyinde bir vahşettir. Ancak, idam etmek de çok ağır bir şiddet, insanlık suçu ve cinayettir.  Cinayet insanlara, idam cezası da devletlere, siyasetçilere, kanun yapıcılarına ve destekleyenlere hiç yakışmamaktadır. Biz, kurulduğumuz 2015 yılından beri, silahlı veya silahsız her türlü şiddete karşı çıktık. İdam çözüm değildir. Cinayet ve kıyımdır.

“DÜNYA ŞİDDETSİZ YÖNTEMLERLE AYAĞA KALKMALIDIR”

Birleşmiş Milletler Örgütü, Avrupa Birliği ve insan hakları örgütleri ABD’ni uyarmalı, bu ve diğer kararlardan vazgeçirmelidir. İdam, yaşama hakkını güvence altına alan uluslararası sözleşmelere de aykırıdır. Dünya, şiddetsiz yöntemlerle ayağa kalkmalı, uygulamayı durdurmalıdır. Amerika Birleşik Devletleri, insanlığın yüz karası olan idam konusunda, idam yanlısı yönetimlere, siyasi partilere ve kişilere kötü ve taze örnek olmamalıdır.

“İDAMSIZ DÜNYA HEDEFİMZİDEN VAZ GEÇMEYECEĞİZ”

Şiddetsiz Toplum Derneği, idam kararı veren ve uygulayan ülkelere yaptığı gibi, ABD yönetimi, Birleşmiş Milletler Örgütü, Avrupa Birliği ve uluslararası kamuoyu karşısında gerekli ve kararlı girişimlere başlamıştır.

Boyumuzdan büyük gibi görünen bu konuda, şiddetsiz iletişim yöntemlerini sonuna kadar kullanacak, canlı haklarını savunan, vicdanlı yüreklerin oluşturduğu tüm demokratik kuruluşları “İdamsız Dünya” hedefinde buluşturmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

“ABD BU CİNAYETTEN VAZ GEÇMELİDİR”

68 yıl aradan sonra uygulanacak ABD’deki idam için “ABD, Lisa Marie Montgomery’nin idamını uygulamamalı. Dünya’da idam cezasının kaldırılmasına önderlik etmeli. İdam, cinayettir ABD bu cinayetten vaz geçmelidir”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN