Kuzey Teve

Hükümetin görevlendirdiği isimler PKK’lılara baklava ve kadayıf götürdü

Hükümetin görevlendirdiği isimler PKK’lılara baklava ve kadayıf götürdü
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
37 views
03 Ocak 2021 - 12:11
Spread the love

 

PKK ile darbeci Cemaat yapılanması arasında işbirliği olduğu yönündeki iddialara PKK’dan yanıt geldi.

Son dönemde PKK ile darbeci Cemaat yapılanması arasında işbirliği olduğu yönündeki iddialara PKK’dan yanıt geldi. Cemaat ile işbirliği yaptığı yönündeki iddiaları reddeden örgüt, buna karşı bir dönem AKP ile masayı oturduklarını söyledi ve “Hatta hükümetin görevlendirdikleri Türkiye’den muhatapları PKK’li heyete baklavalar, kadayıflar götürdüler” dedi.

Örgütün yayın organı Yeni Özgür Politika’ya yazan PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Mustafa Karasu, darbeci Cemaat yapılanmasıyla ilişkili oldukları iddiasına karşı çıktı, kendilerinin geçmişten beri Cemaat’e karşı olduklarını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Fethullahçıların suç ortağı bu kesimi büyüten AKP ve yalakaları şimdi de PKK ile Fethullahçıları yan yana getirmeye çalışıyorlar. Şimdiye kadar yaptıkları gibi Türkiye’de ve dünyada kötü görülen kim ya da hangi grup, örgüt varsa onu PKK ile yan yana getirmeyi çok basit psikolojik savaş aracı olarak kullanıyorlar. Kuşkusuz bunu PKK’ye karşı yürütülen bir psikolojik savaş yöntemi olarak yapıyorlar. Ancak bu tür yan yana getirmelerle esas olarak kendilerinin Fethullahçılara yaptıkları yardım ve yataklıkların üstünü örtmeye çalışıyorlar. Hedef saptırmaya çalışıyorlar. Fethullahçılarla PKK’yi yan yana getirmek bile AKP’nin ne kadar yalancı ve demagojik bir iktidar olduğunu göstermeye yeter.

Eğer Fethullahçılarla PKK ilişkilendirilecekse, birileri de kalkar AKP’yi PKK ile ilişkili gösterir. Öyle ya yıllarca hükümet yetkilileri ile AKP arasında arabulucular geldi gitti. MİT müsteşarı Erdoğan’ın müsteşar yardımcısıyken PKK’lilerle aynı masada oturdu. Beraber yemek yediler. Hatta hükümetin görevlendirdikleri Türkiye’den muhatapları PKK’li heyete baklavalar, kadayıflar götürdüler. Erdoğan’ın kamu güvenliği müsteşarı, hatta bakanları Kürt Halk Önderiyle sürekli saatlerce süren görüşmeler yaptılar. Fethullahçılar bu nedenle MİT müsteşarını yargılatacaklardı. Bu görüşmeler üzerinden birileri AKP ile PKK arasında ilişki var yalanına inanır, ama PKK Fethullahçılarla ilişkilidir yalanına özel savaşçılar, psikolojik savaşçılar ve yandaşları dışında kimse inanmaz. Dolayısıyla PKK ile Fethullahçıları ilişkili göstermek bir psikolojik savaş yöntemi ve Fethullahçıların AKP tarafından beslenip büyütüldüğünün gözden kaçırılması için yapılmış haberlerdir”

Odatv.com

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -