Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“HÜKÜMETİN ÇAY POLİTİKALARINA DESTEK VEREN ODA BAŞKANI MHP’Lİ ÇIKTI”

“HÜKÜMETİN ÇAY POLİTİKALARINA DESTEK VEREN ODA BAŞKANI MHP’Lİ ÇIKTI”
234 views
06 Haziran 2021 - 17:55
Spread the love

Hükümete ve ÇAYKUR’a Rize Ziraat odaları koordinasyon başkanlığı olarak destek verdiklerini açıklayan Çayeli Ziraat odası başkanı Ali Küçük İslamoğlu’na 6 oda başkanı destek vermediği ortaya çıktı.
“HÜKÜMETİN ÇAY POLİTİKALARINA DESTEK VEREN ODA BAŞKANLARI MHP’Lİ ÇIKTI”
GENÇAĞA KARAFAZLI
Çay üreticileri ÇAYKUR’un kota ve kontenjan uygulaması ve özel sektör firmalarının düşük fiyatta çay almalarına karşı 2 haftadan beri sürdürdükleri protesto eylemlerinin ardından AKP ve MHP ye yakın biline bazı sivil toplum örgütleri hükümete ve ÇAYKUR’a destek vermek için harekete geçmişti.
Önceki gün ÇAYKUR genel müdürlüğü önünde ziraat odaları koordinasyon başkanlığı adına Çayeli ziraat odası Başkanı Ali Küçük İslamoğlu bir açıklama yaparak Rize de ki ziraat odaları olarak ÇAYKUR’un yanında olduklarını yaş çaya verdiği fiyat ve destekten dolayı AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep tayip Erdoğan a teşekkür etmişti.
Bu açıklamaların ardından dün çay işletmeleri genel müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak ÇAYKUR’un kota ve kontenjan uygulamasına karşı çıkan bu nedenle protesto eylemleri gerçekleştiren kişilerin dışarıdan gelen kışkırtıcı kişiler olduğu bu kişilerin üretici olmadıklarını açıklamıştı.
“BİZ MAFYA DEĞİL ÜRETİCİYİZ”
ÇAYKUR’un bu açıklamalarına ise eyleme katılan çay üreticileri sosyal medya hesaplarından çay bahçelerinde çay toplayarak paylaştıkları fotoğraflarla “biz terörist, mafya değil üreticiyiz eylemlere destek veriyoruz hak arıyoruz” şeklinde paylaşımlarda bulunarak tepki göstermişlerdi.
“RİZE ZİRAAT ODASI EYLEMDE BİZ YOKUZ”
Önceki gün ÇAYKUR genel müdürlüğü önünde ziraat odaları koordinasyon başkanlığı adına açıklama yaptık diyen Çayeli ziraat odası Başkanı Ali Küçük İslamoğlu’nun açıklamalarına Rize Ziraat odası başkanı Nevzat Paliç tepki gösterdi.
İçinde olmadıkları bir organizasyonun ve üreticilerimizin aleyhinde hiçbir eyleme destek olmayız diyen Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç ; “ Biz bahse konu böyle bir koordinasyon içinde olmadık. Üreticilerimizin aleyhinde olan hiçbir eyleme ve imza atmadığımız bir protokolle sahaya çıkmayız.
Bizim iddia edildiği gibi olmayan Ziraat odası koordinasyonuyla hiçbir işimiz yoktur. Bahse konu koordinasyona 11 Ziraat odamızdan 5 odamız Ardeşen,Pazar,Çayeli ve Güneysu odaları katılmıştır diğer 6 oda bahsedilen böyle bir koordinasyonun içerisinde yer almamıştır.
“ÇAY ÜRETİCİLERİMİZİN HAKLI TALEPLERİNİN YANINDAYIZ”
Biz ÇAYKUR’un özelleştirilmesi ve 210 bin çay üreticimizin tek geçim kaynağı olan çayımızın yok olmasına karşıyız. Bu nedenle bugün bazı özel sektör firmalarının ÇAYKUR’un kota ve kontenjan uygulamasını fırsat bilerek Devletin verdiği fiyatın altında çay almasını bizlerde doğru bulmuyoruz. Hak arayan bu nedenle bazı Demokratik eylemler yapan çay üreticilerimizin karşısında değil yanındayız. Biz üreticilerimizin hak ve hukuklarını korumak için var olan kuruluşlarız” diyen Rize Ziraat odası başkanı Nevzat paliç , Ziraat odaları koordinasyon başkanlığı adına Hükümete destek açıklaması yapan odalarla birlikte hareket etmediklerini ifade etti.
“MHP İLÇE BAŞKANI VE MHP YANDAŞLARI SAHNEDE”
ÇAYKUR genel müdürlüğü önünde ziraat odaları koordinasyon başkanlığı adına hükümete ve ÇAYKUR’a destek verdiğini açıklayan Çayeli ziraat odası Başkanı Ali Küçük İslamoğlu’nun MHP Çayeli ilçe başkanı olduğu ortaya çıktı.
Gerçekleşen eyleme destek veren Derepazarı Ziraat odası başkanı Bünyamin Albayrak ise MHP eski Derepazarı ilçe başkanlığı yapmış bir isim.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -