Kuzey Teve

Hükümet bizleri sapkın ilan etti

Hükümet bizleri sapkın ilan etti
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
151 views
02 Ocak 2021 - 19:21
Spread the love

 Çorum’da Özdoğanlar Kavşağında 1. Onur (Pride) Yürüyüşü yapacak olan ancak yeterli katılım olmamasından dolayı yürüyüşü iptal ederek Sevda Eczanesi önünde basın açıklaması yapan LGBTTİ Çorum Topluluğu’na Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanı Ali Akkaya ve partililer ellerindeki LGBTT bayraklarıyla destek verdiler.

HÜKÜMET BİZLERİ SAPKIN İLAN ETTİ

LGBTTİ Topluluğu adına basın açıklaması yapan Serap Mutlu, AKP’nin 13 yıllık iktidarı boyunca LGBTTİ’lerin taleplerini hiç bir zaman dikkate almadığını belirterek, “Anayasaya ‘cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği’ ibaresinin hiçbir şekilde eklenemeyeceğini söylemekle kalmayıp, meclis kürsüsünden defalarca bizleri hasta ve sapkın ilan etti” diye konuştu.

Devletin, polisin her gün artan şiddetine, sokaktaki nefreti besleyen, genel ahlakı kutsayan ideolojiye karşı özgürlük ve halkların kardeşliği söylemlerini, eşitlik taleplerini her gün her yerde dile getirdiklerini vurgulayan Mutlu, “Barış sürecini başlattığını iddia eden hükümet, son olarak Lice’de halkın barış talebine silahlarla karşılık verdi, bir canımızı daha aramızdan aldı, onlarcasını yaraladı. Biz bu topraklarda yıllardır devlet eliyle sürdürülen bu kirli savaşın barış ve demokrasiyle son bulacağına olan inancımız tekrar ifade ediyoruz. Bugün tarihsel bir dönüm noktasındayız. on binlerce LGBTTİ’lerin dolayısıyla da hepimizin özgürlüğünü ve eşit yurttaşlığını talep etmek için sokağa çıkıyor. İstanbul dışında ilki yapılan Onur Yürüyüşü ve dünyanın birçok yerinde yapılan onur yürüyüşlerindeki dayanışma pankartları sesimizi çoğaltıyor.

ALIŞIN GİTMİYORUZ

Kalbimizde devletsiz, sınırsız, sınıfsız, cinsiyetsiz, bir dünyanın hayali var. Bu hayali gerçekleştirmeden hiçbir yere gitmiyoruz, sonuna kadar direneceğiz. Buradayız, alışın, gitmiyoruz..!” şeklinde açıklamalarda bulundu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -