Kuzey Teve

Hopalılar Halkevi’ne sahip çıktı: “Saldırların hesabını birlikte soracağız”

Hopalılar Halkevi’ne sahip çıktı: “Saldırların hesabını birlikte soracağız”
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
37 views
03 Ocak 2021 - 12:10
Spread the love

 

Hopalılar Halkevi’ne sahip çıktı: “Saldırların hesabını birlikte soracağız”

Hopa Halkevi’ne 7 Ninsan’da yapılan saldırıya karşı Hopalılar yürüyüş gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada saldırının hesabının sorulacağı belirtildi

hopa-halkevi-manset-8-nisan

Hopa Halkevi 7 Nisan gecesi saat 02.00 sularında kimliği belirsiz kişilerce kundaklanmış çıkan yangın kısa sürede söndürülmüştü.

Kundaklanan Hopa Halkevi’nden çağrı: Faşizme karşı Hopa Meydanı’na

Bugün (8 Nisan) ise Hopa Parkı’nda bir araya gelen Hopalılar Halkevi’ne yapılan kundaklama saldırısına karşı yürüdü. Yürüş boyunca “Yaşasın halkın hakları Mücadelemiz”, “Faşizme Karşı omuz omuza”, “Yaşasın Devrimci Dayanışma” sloganları atıldı. Hopa Meydanı’na yürüyen kitleye çevredeki esnaf da alkışlarla destek verdi.

ÖDP, ESP, CHP, Eğitim Sen, Dayanışma Evi ve Özgür Gelecek okurlarının da katıldığı eylemde basın açıklamasını okuyan Kamil Ustabaş “Bu saldırıyı yapanları çok uzaklarda aramaya gerek yok, o faşist çeteleri biz çok iyi tanıyoruz. Hopa Halkevi çayda sömürüye son diyen halkın yanında olduğu için yakılmıştır. Hopa Halkevi bu sokakları uyuşturucu çetelerine dar ettiği için kundaklanmıştır. Hopa Halkevi Erdal Eren Gedik Kütüphanesi açtığı için kundaklanmıştır. O faşist çeteler çok iyi bilsin hepsini tek tek bulup Hopa Meydanı’nda Hopalılarla beraber bu saldırının hesabını soracağız. Bu saldırı sadece Halkevine değil Hopa halkına ve Hopalı devrimcilere yapılmıştır” dedi.

Açıklamanın ardından kundaklanan Halkevi’nin önüne yürüyüş gerçekleştirdi. Halkevi önüne gelindiğinde kundaklanan binanın balkonuna “Gece Gelme Gündüz Gel” yazılı pankart asıldı. Halkevi önünde tekrar yapılan açıklamanın ardından eylem sone erdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -