Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

HOPA’LI KADINLARDA ALANLARDAYDI

HOPA’LI KADINLARDA ALANLARDAYDI
242 views
20 Mart 2021 - 17:53
Spread the love

Hopalı kadınlar İstanbul Sözleşmesinin kaldırmasına tepki göstermek için bugün Hopa parkında bir araya geldi.

Gençağa KARAFAZLI-Huseyin ALTUN-

HOPA –

Saat 17:00’da Hopa parkında bir araya gelen kadınların basın açıklamasını yapacağı Hopa meydanı önceden Polis tarafından  Demir bariyerlerle kapatıldı.

polisin eylemcilere yapılacak olan açıklamanın  bariyerlerin içinde yapılması aksı durumda yürüyüş ve açıklamaya izin vermeyeceği uyarısına rağmen kadınlar yürüyüşü gerçekleştirdi.

Basın açıklaması öncesi ve sonrası Polis aracından  ‘sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaya özen gösterelim’ şeklinde anons yapan Polise kadınlar sloganlarla “İstanbul sözleşmesi iptal kararını tanımayacağız” ve çeşitli sloganlar atarak  karşılık verdi.

Polisin tüm uyarılarına rağmen , Hopa parkında bir araya gelen kadınlar buradan “Kararınızı tanımıyoruz İstanbul sözleşmesini bizim” pankartı arkasında yürüyüşe geçti.

Kadınlar Cami Meydanına kadar yürüdü. Burada okunan basın acıkmasının ardından tekrar Hopa parkına gelen kadınlar eylemi sonlandırdı.

Eylemci kadınlar yaptıkları basın açıklamasında  İstanbul sözleşmesinden çıkma kararını tanımayacaklarını kadın özgürlüğü mücadelesini tüm baskılara rağmen sürdüreceklerini açıkladılar.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -