Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Hopa’da CHP’lilere Provakatif saldırı (Video Haber )

Hopa’da CHP’lilere Provakatif saldırı (Video Haber )
167 views
20 Şubat 2024 - 17:49
Spread the love

Artvin’de CHP’nin meclis üyesi adaylarına ve yönetim kurulu üyelerine yumruklu saldırı düzenlendi. Saldırının ardından konuşan CHP’nin Hopa Belediye Başkan adayı Utku Cihan, hukuki süreç başlatacaklarını ve provokasyonlara izin vermeyeceklerini söyledi.

Atakan ASILBAY

Artvin’in Hopa ilçesinde saat 14.00 sıralarında seçim çalışması yürüten CHP‘lilere önce sözlü sonra yumruklu saldırı düzenlendi. Hopalıların araya girmesiyle son bulan saldırının ardından CHP’nin Hopa Belediye Başkan adayı Utku Cihan, Hopa Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan seçim ofisi önünde açıklama yaptı.

‘KİMSENİN BİZİ PROVOKE ETMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ’

Saldırıyı kınayan Cihan, “Biraz önce Hopa’da tam bu noktaya birileri gelerek tehditler savurmuş, sonrasında da meclis üyesi adaylarımıza yumruklu saldırıda bulunulmuştur. Biz Hopa’da barış içerisinde, kardeşçe, arkadaşça bir seçim süreci yürütmeye çalışıyoruz. Kimsenin bizi provoke etmesine izin vermeyeceğiz. Hangi görüşten olursa olsun hep birlikte Hopa için iyi şeyler yapmak için birlikte hareket edeceğiz.

Bugün burada olduğu gibi bizi kimsenin provoke etmesine izin vermeyeceğiz. Meclis üyesi adaylarımıza yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Bundan sonra Hopa’da bu tür olayların yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız. İlgili kişilerle ilgili hukuki süreçleri hızlıca başlatacağız. Bunun görüntü kayıtları elimizde mevcut” dedi.

‘BUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ’

Organize bir saldırı düzenlendiğini vurgulayan Cihan, şöyle devam etti:

“Hopa’nın göbeğinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin hem yönetim kurulu üyelerine hem meclis üyesi adaylarına bugün burada bir saldırı gerçekleşmiştir. Organizedir, telefonla insanlar çağrılmıştır, davet edilmiştir ve saldırı böyle organize edilerek yapılmıştır.

Dolayısıyla bunun peşini bırakmayacağız. Önümüzdeki süreçte, 40 gün boyunca huzurlu bir şekilde hep beraber bu süreci yürüteceğiz. Bu tür provokasyonlara gelmeyeceğiz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -