Kuzey Teve

Hopa’da 9 genç tutuklandı

Hopa’da 9 genç tutuklandı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
30 views
03 Ocak 2021 - 12:10
Spread the love

 Hopa’da 15 Temmuz’da, yaşanan darbe girişiminin ardından sokağa çıkan AKP’lilerin “demokrasi” şovunu protesto eden grup arasında yaşanan gerginlikten dolayı gözaltına alınan 12 kişiden 9’u “darbeyi desteklemek” suçlamasıyla tutuklandı.

Ülke genelinde polis araçlarından ve camilerden yapılan anonslarla halkın sokağa çağrılması üzerine Hopa meydanında toplanan yüz civarında AKP’li grup ile etrafta izleyen Hopalılar arasında yaşanan gerginliğe çevik kuvvetin müdahalesi sonucu 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan dördü aldıkları darp nedeniyle çevre ilçelere sevkedildi. İki günlük gözaltı işleminden sonra dün (17 Temmuz) savcılık karşısına çıkarılan gençlerden iki serbest bırakılırken, 10’u “darbe girişimini desteklemek, silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçlamasıyla tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Bu sabaha kadar süren işlemlerden sonra 9 kişi tutuklanarak Artvin Kapalı Cezaevine gönderildi.

Çocuklarının tutuklanmasına tepki gösteren aileler ve avukatlar “darbe yapanlar, kelle kesenler dışarda, bizim gençlerimiz kurban ediliyor” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -