Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

HOPA’DA METİN LOKUMCU MEYDANINDA KOTA VE KONTENJAN PROTOSTOSUNDA SAVAŞ GÖRÜNTÜLERİ YAŞANDI

HOPA’DA METİN LOKUMCU MEYDANINDA KOTA VE KONTENJAN PROTOSTOSUNDA SAVAŞ GÖRÜNTÜLERİ YAŞANDI
233 views
27 Mayıs 2021 - 20:50
Spread the love

Hopa’da yaş çaya uygulanan kota ve kontenjan uygulamasını protesto eden üreticilere engel olmak isteyen polis çok sayıda üretici köylüyü gözaltına aldı.

Gençağa KARAFAZLI-HÜSEYİN ALTUN
Artvin

Hopa’da yaş çayda kota ve kontenjan uygulamasını protesto etmek isteyen üreticilere polis müdahale etti. Çay üreticilerine biber gazı sıkan polis, aralarında kadınların da olduğu 32 kişiyi gözaltına aldı. Müdahalede 2 kişi yaralandı. Gözaltına alınan 8 kişi Hopa Devlet Hastanesindeki, 8 kişi de Arhavi Devlet Hastanesindeki kontrolün ardından serbest bırakıldı. 16 kişiden 12’si savcılığa sevkedilirken 4 kişinin işlemleri devam ediyor.

Artvin Hopa’da Çaykur’un kota ve kontenjan uygulamasını protesto etmek isteyen üreticiler, Metin Lokumcu Meydanı’nda bir araya geldi. Üreticiler Çaykur Müdürlüğü önüne yürüyüş yapmak isterken polis engel oldu. Üreticilerle polis arasındaki görüşmenin ardından polis meydanda basın açıklamasına izin vereceklerini ifade etti.

Meydanda gerçekleştirilen konuşmalarda suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarını hatırlatan üreticiler, mafya-devlet-iktidar ilişkisine tepki gösterdi. Bunun üzerine polis eylemin sonlandırılması için müdahalede bulundu, Hopalı üreticiler ise yürüyüş yapmak istedi. Yürüyüş üzerine polis üretici köylülere müdahale etti. Üreticiler “Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla müdahaleye tepki gösterdi. Sloganların ardından polisler aralarında köylü kadınların da olduğu üreticilere biber gazı sıktı.

Çevredeki vatandaşlar polise tepki gösterdi, tepki gösteren vatandaşlar da polis müdahalesine maruz kaldı.

Polisin 32 kişiyi gözaltına alırken, müdahalede 2 kişi yaralandı.

Akşam saatlerinde gözaltına alınan 8 kişi Hopa Devlet Hastanesindeki, 8 kişi de Arhavi Devlet Hastanesindeki kontrolün ardından serbest bırakıldı. 16 kişiden 12’si savcılığa sevkedilirken 4 kişinin işlemleri devam ediyor.

Fotoğraf: Gençağa Karafazlı
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -