Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

HOPA HALKI ÖĞRENCİLERE DESTEK VERDİ “KAYYUMLAR BİLSİN Kİ GENÇLER SİZE BAŞ EĞMEDİ EĞMEYECEK”

HOPA HALKI ÖĞRENCİLERE DESTEK VERDİ “KAYYUMLAR BİLSİN Kİ GENÇLER SİZE BAŞ EĞMEDİ EĞMEYECEK”
231 views
03 Şubat 2021 - 16:47
Spread the love

HOPA HALKINDAN BOĞAZİÇİ ÖĞRENCİLERİNE DESTEK
“KAYYUMLAR BİLSİN Kİ GENÇLER SİZE BAŞ EĞMEDİ EĞMEYECEK”
Gençağa KARAFAZLI –
Boğaziçi üniversitesi öğrencilerine yönelik polis saldırısı ve öğrencilerin gözaltına alınmasına tepkiler devam ederken bir tepkide Artvin’in Hopa ilçesinden geldi.

Hopa Metin Lokumcu meydanında toplanan Eyleme katılan örgütler( Halkevi, Sol Parti,Hdp,Esp,Eğitim-Sen Hopa Temsilciliği-Komite-Sykp-Chp-Ögrenci Kolektifleri) üyeleri yansıra onlarca Hopalı yurttaşın katıldığı protesto eylemi gerçekleşti.

‘BAŞINI EĞMEYEN SIRA ARKADAŞLARIMZIN YANINDAYIZ’

Gurup adına basın açıklamasını okuyan Seçil Yağmur Muti, “Eylemde, arkadaşlarımızı yıldırmaya çalışsalar da kayyumlar bilsin ki, Gençlik size baş eğmedi, eğmeyecek” dedi.

Haftalardır Boğaziçi’nde atanmış, kayyım rektör Melih Bulu’ya karşı öğrencilerin mücadelesi ısrarla ve inatla sürüyor diyen Muti, “Direnen, mücadele eden ve başını eğmeyen sıra arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha buradan ilan ediyoruz.

Siyasal İslamcı, homofobik, kadın düşmanı, baskıcı, piyasacı, zorba iktidar önce üniversitenin kapısına kelepçe vurdu. Yetmedi LGBTİ+ bireylerini nefret söylemleriyle hedef göstererek arkadaşlarımızı tutukladı, ev hapsi verdi. En son attıkları adım LGBTİ+ kulübünü kapatma kararı oldu” diyerek alınan kararlara tepki gösterdi.

‘GÖZALTINDA İŞKENCE VE TACİZ UYGULANDI’
Onlar çeviğiyle, polisiyle, özel güvenliğiyle bir ordu halinde günlerce öğrencilere saldırdı diyen Muti, “Ülkenin çeşitli yerlerinde arkadaşlarımız atanmış rektör istemediklerini dile getirdikleri için gözaltına alındılar, işkenceye ve tacize maruz bırakıldılar!

Mücadele eden gençleri kriminalize etmeye, herkese terörist damgası vurmaya çalışan iktidar ve yandaşları, sıra şeriat bayraklarıyla başını eğmeyen gençlerin karşısına çıkan gericilere gelince bir tek alkışlamadıkları kaldı” dedi.

‘GENÇLİK SİZE BAŞ EĞMEDİ EĞMEYECEK’

İstanbul’da başımızı eğmeye çalışsalar da, İzmir’de ters kelepçe ile işkence yapsalar da, Ankara’da dayanışmayı büyütmek için alanlara çıkan arkadaşlarımızı yıldırmaya çalışsalar da kayyumlar bilsin ki, Gençlik size baş eğmedi, eğmeyecek diyen Muti sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün iktidar yönetmeyi beceremediği bir ülkede çözüm yolu olarak “kayyumlar ülkesi” yaratmaya çabalıyor. Üniversitelerimizde rektörler birer kayyum, belediyelerimize atananlar birer kayyum, mahallelerimizdeki bekçiler birer kayyum, televizyonlarda alenen yalan söyleyenler birer kayyum. Bunun yalnızca bir yönetme beceriksizliğinden kaynaklanmadığının, çatırdayan düzenin belirtileri olduğunun farkındayız.

‘BU KAYYUM DÜZENİNİ YIKACAĞIZ’

Bugün gençlerin, kadınların, LGBTİ+ bireylerin, işçilerin, emekçilerin; havasını, suyunu, toprağını savunan köylülerin baş eğmemesi sayesinde bu kayyumlar düzenini yıkacağız!

Karşılarında korkup dağılmayacak, aksine birbirimize güç vermeye, omuz vermeye devam edeceğiz. Üniversitelerimizin kapılarına, arkadaşlarımızın bileklerine takılan kelepçeleri söküp atacağız!

Bu ablukayı dağıtıp yerine, özgür, demokratik, feminist ve homofobiden arınmış bir üniversite kuracağız! Başını gökyüzüne çevirmiş bir akademi bizim ellerimizle gelecek! Başımız dik, mücadelemiz ve dayanışmamız yek! Susmayacak! Korkmayacak! Başımızı eğmeyeceğiz! Bu meydanları da, kampüsleri de savunmaya devam edeceğiz! Yaşasın onurlu, direngen mücadelemiz!”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -