Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Hopa Belediyesi’nde iş bırakma eylemi: Keyfi işten atma emek düşmanlığıdır

Hopa Belediyesi’nde iş bırakma eylemi: Keyfi işten atma emek düşmanlığıdır
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
223 views
31 Ekim 2021 - 11:47
Spread the love

Hopa Belediyesi’nde çalışan işçi Kamil Büyük’ün işine son verilmesi belediye çalışanları tarafından bir günlük iş bırakma eylemi ile protesto edildi.

Gençağa Karafazlı

ARTVİN – Artvin’in CHP’li Hopa ilçe belediyesinde çalışan Belediye İş Sendikası üyesi işçi Kamil Büyük’ün, hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılması belediye çalışanlarının tepkisine neden oldu. Hopa Belediyesi çalışanları Büyük’ün işten atılmasını önceki gün iş bırakarak protesto etti.

İş bırakma eylemi ve Kamil Büyük’un gerekçesiz işten çıkartılmasıyla ilgili düzenlenen eylemde konuşan Belediye İş Sendikası Rize Bölge Başkanı Yaşar Kaspar, işten çıkartma gerekçesiyle ilgili belediyenin hiçbir gerekçe sunmadığını, sorgusuz sualsiz işçi arkadaşlarının işten atıldığını belirterek, bunun adının emek düşmanlığı olduğunu söyledi.

Belediyede birçok çalışanına mobbing uygulandığını belirten Kaspar, “Bizler Hopa Belediye emekçileri olarak yaklaşık 2 yıldır işyeri değişiklileri, psikolojik baskı, mobing yaşadık ve en sonunda hiçbir sebep gösterilmeden arkadaşımız işten atılmıştır” dedi.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi ile görüştüklerini aktaran Kaspar, “Belediye başkanıyla görüşmemizde uyduruk bahaneler sunmuştur bizlere, oysa ki üyemize yazmış olduğu yazıdan görüleceği üzere hiçbir sebep yoktur, arkadaşımız hakkında açılmış herhangi bir soruşturma veya bir disiplin cezası uygulanmış değildir. Bunun adı sorgusuz sualsiz keyfi işten atmadır, emek düşmanlığıdır” diye konuştu.

‘BELEDİYE EMEKÇİLERİ SİZİN KÖLENİZ DEĞİLDİR’

“Hopa halkının belediye başkanını işçilerin ekmeğiyle oynaması için seçmediğini” ifade eden Kaspar, şunları söyledi:

“Sayın Başkan’a hatırlatmak isteriz, bağlı bulunduğunuz siyasi partinin genel başkanı Ankara’dan İstanbul’a ne için yürümüştür” diye soran Kaspar, “Unuttuysanız hatırlatalım size Sayın Başkan hak, hukuk ve adalet için yürüyen bir genel başkanı temsil ediyorsunuz, bunu unutmuşsunuz ve adaletsiz bir belediye başkanı olarak Hopa Belediyesi tarihine geçiyorsunuz, iş barışını bozuyorsunuz” şeklinde konuştu.

‘MOBBİNG UYGULAYAN BAŞKAN OLARAK, HOPA BELEDİYESİ TARİHİNE GEÇTİNİZ’

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’nin yaptıklarının yanında kalmayacağını hesabının sorulacağını dile getiren Yaşar Kaspar açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“Belediye İş Sendikası, sizin bu yaptıklarınızda gereken cevabı geçmişte olduğu gibi gerekli şekilde verecektir, unutmayın ki yaptıklarınız belki yarına kalır ama yanınıza kalmaz. İşçileri işten atan mobbing uygulayan bir belediye başkanı olarak Hopa Belediyesi tarihine geçtiniz, sizi tebrik ediyor ve alkışlıyoruz sizi bu büyük başarınızdan dolayı.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -