Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Herkes dolaşıyor ama kimse alışveriş yapamıyor

Herkes dolaşıyor ama kimse alışveriş yapamıyor
401 views
10 Nisan 2022 - 11:37
Spread the love

Ankara Sincan’daki bir pazarda görüştüğümüz yurttaş “Bir marul almak için bile iki kere pazarı turladık” diyor.

Hazal GÖÇMEN

Ankara

TÜİK’in enflasyonu yüzde 61 olarak açıklamasının ardından Ankara Sincan’da pazar alışverişi yaparken görüştüğümüz yurttaşlar, fiyatlar yükselince daha ucuzunu bulmak için pazarda birkaç tur atmak zorunda kaldıklarını anlatırken, bir yurttaş “Bir marul almak için bile iki kere pazarı turladık” diyor.

Pazar çıkışında elinde poşetlerle bekleyen iki kadına pazar alışverişlerinin nasıl geçtiğini sorduğumuzda şunları söylüyorlar: “Alışverişimiz iyi geçmedi. Bu fiyatlarla iyi geçmesi mümkün mü? Şimdi mecbur yeşillik ve meyve alıyoruz. Geçen hafta alamadık ama alamadıkça çocukların hasta olmasından endişe ediyoruz.”

Bir başka kadın da sinirlenerek, “Alışverişin iyi geçecek ne yanı var? Baksana şu marul bile 10 lira olmuş. Bunu almak için bile tüm pazarı iki kere dolaştım” diyor.

Bir pazarcıyla sohbet ettiğimizde o da fiyatlardan şikayet ederek, ekonominin düzelmesi için mutlaka iktidarın değişmesi gerektiğini söylüyor.

İŞÇİYE DE YETMİYOR MEMURA DA

Alışveriş yaparken denk geldiğimiz bir başka kişi de şöyle diyor: “Fiyatlar hakkında ne diyelim? Her şey ateş pahası. Ben eski Termikel işçisiyim. Orada da haklarımız yendi. Kaç aydır haklarımız için gitmediğimiz yer kalmadı. Her şeyin ardından devlet çıkıyor. Pazarda da aynı, iş yerinde de aynı.”

Pazarda alışveriş yapan bir memura zamları sorduğumuzda “Bunları konuşarak çok doğru bir iş yapıyorsunuz” diyor. Kendi durumunun görece daha iyi olduğunu söylese de “Pazar değil müze resmen, herkes dolaşıyor ama kimse bir şey alamıyor” diyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -