Kuzey Teve

hepinizi seviyorum, şapşikler

hepinizi seviyorum, şapşikler
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
143 views
19 Aralık 2014 - 8:44
Spread the love

 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 14 Aralık operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Demirtaş’ın değerlendirme sonrası paylaştığı son tweet ise sosyal medyayı salladı.

Twitter hesabı üzerinden attığı mesajlarla konuya değinen Demirtaş, “Cemaat 17 Aralık operasyonlarını temiz toplum/temiz siyaset için yapmadı. Hırsızın yerine geçmek için yaptı” dedi.

Son tweetinde ise “ayrıca beni çok sert eleştirenler dahil hepinizi seviyorum, şapşikler” diye yazdı. Bu tweet paylaşım rekorları kırdı.

İşte Demirtaş’ın yorumu:

“17 Aralık’ta ortaya dökülenler gerçek hırsızlık ve rüşvet belgeleriydi. Ama bu belgeleri ortaya dökenler temiz eller savcı/polisi değildi.Cemaatin siyasi amaçları için devleti kontrolü altına almak isteyen cemaatin savcı/polisiydi. Cemaat 17 Aralık operasyonlarını temiz toplum/temiz siyaset için yapmadı. Hırsızın yerine geçmek için yaptı. Bundan dolayı AKP tabanının partisinin etrafında kenetlenmesine yol açtı. Yerel ve C.Başkanlığı seçimlerinde sandıkta AKP den hesap sormamızı engellemiş oldu. Böylelikle Cemaat, hırsızı bizzat kendisi korumaya almış oldu. Şimdi bize düşen şey ne AKP ne cemaat şiarıyla ikisinden de hesap sormaktır. Ne darbeciden ne de hırsızdan yana taraf olmak zorunda değiliz. İkisi de suç ortağıdır. Biz ikisine de karşı bir yerde tarafız. Ben yine de anlamadım diyenler için 6 numaralı twit geçerlidir. Ayrıca beni çok sert eleştirenler dahil hepinizi seviyorum, şapşikler”


PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -