Kuzey Teve

HEM TUNCELİ’Lİ, HEM DERSİM’Lİ YETMEDİ HOLLANDA’LI!..

HEM TUNCELİ’Lİ, HEM DERSİM’Lİ YETMEDİ HOLLANDA’LI!..
Fakir Yılmaz( fakiryilmaz@kuzeyteve.com )
130 views
28 Kasım 2023 - 22:17
Spread the love

Genel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde başta batı kentlerindeki hemşerilerim olmak üzere kardeşimin de içinde olduğu bir çok kişinin Belediye Başkanı, Belediye meclis üyesi, İl Genel Meclis Üyesi veya muhtar olmak için kolları sıvadıkları bir zamanda 60 yıldır kapısında  beklediğimiz Avrupa ve dünyada da seçimler yapılmakta.

Ve bu seçimlerde sağcı, daha ötesi faşist olarak adlandırılan isimler de tek tek seçimleri kazanarak dünyaya  yön veren iktidar koltuklarına oturmaya devam ediyorlar.

Arjantin den sonra Hollanda ‘da Trump’ dan daha deli ve Türk düşmanı olduğu söylenen parti liderinin 1.parti çıkması dünyayı ve Türkiye’yi şoke etti.

Buna neden ise ülkemizde ‘muhtar bile olamaz’ diye manşet atan basın ve medyanın yanı sıra anket şirketlerinin tepetaklak olmasıdır. Bu yetmezmiş gibi Havuz ve Besleme diyerek suçlanan Türkiye’nin bol kepçeden manşetler atan Ulusal basınının da her zaman yanıldığı yetmezmişçesine buradaki seçmeni olduğu gibi oradaki seçmeni de yanıltmış, kendi kafasının içindeki faşist düşünceyle oy kullanılmasına neden olmuştur.

Zira son bir hafta içinde attığı manşetlerle ‘Hollanda Başbakanlığını bir Türk kazanacak, hem de  bir Tuncelili yetmedi Dersim’ li bir kadın kazanacak diye maişetlere attılar.

Ama gelin görün ki Hollanda da bulunan Türkler, seçimi kazanan sağcı liderden daha sağcı, daha faşist davranarak Türk diye tanıtılan Hollanda’ya başbakan olacak diye anons edilen Kadının Tuncelili yetmedi Dersimli oda yetmedi Kürt olduğunu öğrenince Türde de olsa Tuncelilide olsa ama Dersimli ve Kürt olduğu için verecekleri oyları vermediler. Ve Başbakan olacak denen kadın siyasetçi  14 milletvekili kaybıyla 3’üncü parti olabildi.

Buda ne gösteriyor derseniz Dünyanın milliyetçiliğe kaydığı ve gittikçe faşistleştiği iddialarını güçlendirmiş son seçimlerde meclise giremez denilen ama Hollanda’daki gibi anketleri alt üst eden MHP gibi bir partinin yarın Türkiye’de de iktidar olacağının işaretidir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -