Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Hem bir yandan AK Partiden besleneceksiniz, hem de ihanet edenlerin…

Hem bir yandan AK Partiden besleneceksiniz, hem de ihanet edenlerin…
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
178 views
02 Ocak 2021 - 19:18
Spread the love

 42. Altın Kelebek Ödül töreninde, MİT TIR’ları davasında tutuklanan Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a selam gönderen Gülben Ergen, Star gazetesi yazarı Cem Küçük’ün hedefi oldu.

Bugünkü yazısında Gülben Ergen ve eşi Erhan Çelik’i ağır bir şekilde eleştiren Küçük, her iki ismin AKP’den “rant” aldığını iddia ederek “Hem bir yandan karı-koca devlet kurumlarından ve AK Parti belediyelerinden besleneceksiniz hem de Türk devletine ihanet edenlerin goygoyunu yapacaksınız.” diye yazdı.

Kendisine gelen eleştirilere Facebook hesabından yanıt veren Gülben Ergen ise “Can Dündar’a selam olsun’ dedim diye işitmediğim hakaret kalmadı.

Ey ülkem insanı!

Dostluğunu gördüğüm her insana selam da yollarım, ziyaret de ederim. Yargı sebebine değinecek bir mesaj vermedim ben…” ifadelerini kullandı.

GÜLBEN ERGEN’DEN CAN DÜNDAR SELAMI

Altın Kelebek Ödül Töreni’nde “En iyi erkek oyuncu” ödülünü Çağatay Ulusoy’a vermek üzere sahneye çıkan Gülben Ergen, “Çocukluğumuzun gençliğimizin, uzun yıllarımızın çocuklarımızın gazetesi Hürriyet… Hürriyet demek Cumhuriyet demek, Cumhuriyet demek biz demek. Bütün ödül alanların Can Dündar’a selamı olsun” dedi.

Gülben Ergen, bu sözlerden sonra sosyal medyada AKP’lilerin hedefi oldu.

Ergen’e en sert eleştirilerden biri Star gazetesi yazarı Cem Küçük’ten geldi. “Yeni Türkiye”de bu tip sanatçıların hepsinin “biteceğini” söyleyen Cem Küçük, özetle şunları yazdı:

“HEPSİ BİTECEKLER”

“(…)Eski Türkiye tarzı ortama göre bukalemun gibi renk değiştiren yapay sanatçı tipinin de Yeni Türkiye’de itibarı olmayacak. Hepsi bitecekler. Altın Kelebek Ödülleri denen tefessüh etmiş magazin gecesinde yine bu yapay, fake sanatçı modelinin şovlarından birine tanık olduk. Daha birkaç ay önce Ramazan programında kocası Erhan Çelik’le beraber gidip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan Hanımefendi’ye yalakalık üzerine yalakalık yapan Gülben Ergen, Altın Kelebek ortamını görünce de bir anda Hürriyet gazetesi ile Aydın Doğan, Cumhuriyet gazetesi ile Can Dündar yalakası haline gelmiş ve şov yapmış.

GÜLBEN ERGEN MİT TIR’LARININ DURDURULMASINI SAVUNDU

Gülben Ergen, Can Dündar’ı ve Hürriyet’i alkışlayarak aslında MİT TIR’larının durdurulmasını savunmuştur. Bir yandan devletimize yönelik bu ihaneti alkışlayan Gülben Ergen bir yandan Türk devletinin kurumlarından rant aramayı bırakmak zorundadır. Çünkü son yıllarda fiilen bitmiş olan bu şahsı hep devletin içinden bazı kurumların yardımları kurtarmaya çalışmıştır.(…)

“HEM AK PARTİ BELEDİYELERİNDEN BESLENEKSİNİZ HEM DE…”

Gülben Ergen’in TRT’den ve başka devlet ve belediye kurumlarından “trilyonlarca rant” indirdiğini iddia eden Cem Küçük şöyle devam etti:

Hem bir yandan karı-koca devlet kurumlarından ve AK Parti belediyelerinden besleneceksiniz hem de Türk devletine ihanet edenlerin goygoyunu yapacaksınız.

Erhan Çelik hem Kanal 7 döneminden biriktirdiği ilişki ağlarıyla otopark inşaatına ve işletmeciliğine girecek, sonrasında da ATV’nin dizileri aleyhine kara propaganda yapacak. Bir yandan da Doğan Medya’dan Hakan Çelik de Erhan Çelik’in bu otopark işlerinin reklamını yapacak. Artık bu girift ilişkiler döneminin sonuna gelinmiştir bu ülkede.(…)”

GÜLBEN ERGEN’DEN YANIT

Suçlamalara Facebook hesabından yanıt veren Gülben Ergen, kendisine haksızlık yapıldığını belirterek “Can Dündar’a selam olsun” dedim diye işitmediğim hakaret kalmadı.

Ey ülkem insanı!

Dostluğunu gördüğüm her insana selam da yollarım, ziyaret de ederim. Yargı sebebine değinecek bir mesaj vermedim ben… ” ifadelerini kullandı.

Gülben Ergen şunları yazdı:

“Dostunun yargı sebebi seni dönek yaparsa asıl odur tehlike!

Deniz Seki’yi her ziyaretimde, “Űç çocuğun var, utanmıyor musun?” diye yargılandım. Ne hakaret, ne ağır suçlamalar. Benim arkadaşım! Suçlu, suçsuz kendi hayatı, kendi cezası… Ama arkadaşım… Ziyaret ettim, edeceğim.

Īyi olması için elimden her geleni yaptım, daha da yapacağım… Can Dündar… Gündüz kuşağında hiçbir televizyon programına konuk olmazken; ne kariyeri ne okur kitlesi ile uyuşan, benim daha eğlenceye yönelik programıma konuk oldu… Bir telefonumla, bir ricamla…

Bana konuk gelmesiyle övündüm. Çünkü rakip, diğer gündüz kuşağı yapan meslektaşlarımın alamayacağı kadar değerli bir konuktu. Tıpkı Elif Şafak gibi… Bana inanarak geldiler, misafirim oldular…

“Can Dündar’a selam olsun” dedim diye işitmediğim hakaret kalmadı.

Ey ülkem insanı!

Dostluğunu gördüğüm her insana selam da yollarım, ziyaret de ederim. Yargı sebebine değinecek bir mesaj vermedim ben… Bunu veren sizlersiniz. Ülkemin Cumhurbaşkanı beni iftarına davet etmiş. Vay nasıl gidermişim? Vay hem Tayyip Erdoğan’ın davetine gidip, hem Can Dündar’a selam olsun nasıl dermişim?

Bu nasıl zihniyet?

Bu nasıl bir parçalanmışlık?

Ben sadece hüsnü kalple Allah rızası için Hac yaptığımda da mesleğimle bağdaştırmayan kısır zihniyetler ibadetimi sorgulamışlardı…

Siz benim ibadetime, dostuma selam yollamama, politik hiç bir mesaj içermeyen ‪#‎önceiyiinsan olma prensiplerime yorum yaparken saygıyı eksik ediyorsunuz.

Ben sizler gibi 24 saatimi politika yaparak politik düşünerek geçirmiyorum. Her konuya politik yaklaşmıyorum. Bana özelime, aileme, kişilik haklarıma fazlasıyla haksızlık ediyorsunuz. Etmeyin!!”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -